Грамотна експортна стратегія починається як з пошуку потенціальних ринків, там і з підбору сортів – Кулик - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Грамотна експортна стратегія починається як з пошуку потенціальних ринків, там і з підбору сортів – Кулик

Задля успішного виходу на зовнішні ринки оптимальним варіантом є формування стратегії розвитку підприємства саме з огляду на експорту, а не сподівання продати на зовнішні ринки надлишок продукції. Про це заявив Максим Кулик, консультант з експорту під час свого виступу на бізнес-форумі «Органічний ягідний бізнес: помилки 2018 року та перспективи 2019 року».

 

«Перш за все необхідно розуміти, що експорт – це не разові продажі за кордон, а канал збуту, який вимагає стабільності. Тож, якщо ви все ж таки вирішили експортувати, то вам слід починати майже з самого початку: з пошуку потенціальних покупців на зовнішніх ринках та з підбору відповідних сортів», – наголошує експерт.

 

Крім того, фахівець наголошує, що важливим пунктом експортної стратегії підприємства має бути маркетинг продукції, який повинен містити в тому числі розгорнутий аналіз у підходах до пакування, брендування тощо.

 

«В цьому випадку не важливо, чи ви обрали для себе органічне виробництво, чи вирішили зупинити свій вибір на конвенційному. Головне – в якому вигляді ваша продукція буде пропонуватися на полицях. Наприклад, якщо яблуко пропонується насипом, то покупці навряд чи заплатять за нього високу ціну, навіть якщо воно органічне», –  підкреслює Максим Кулик. При цьому експерт додає, що оптимальним варіантом є той, коли розвитком маркетингової стратегії займається не сам фермер, а профільні фахівці.

 

Fruit-ukraine.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *