Українським садівникам треба експортувати рекордні обсяги яблука щоб уникнути необхідності утилізувати їх - Андрій Ярмак - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українським садівникам треба експортувати рекордні обсяги яблука щоб уникнути необхідності утилізувати їх – Андрій Ярмак

За оцінками галузевих аналітиків запаси десертного яблука в Україні станом на 1 лютого 2019 року сягають 280 тис. тонн, що на 42% більше, ніж на ту ж дату минулого року. Це абсолютний рекорд запасів яблука на цю дату в історії України.

 

Про це інформує проект EastFruit.

 

Настільки стрімке зростання запасів яблука в порівнянні з 2018 роком експерти пояснюють як одним з найбільших урожаїв, так і рекордними темпами введення в експлуатацію фруктосховищ в минулому році, що дозволило зберегти значно більший обсяг продукції до другої половини сезону. Істотний вплив на збільшення запасів надавали і низькі темпи реалізації яблука в першій половині сезону-2018/19 у зв’язку з низьким рівнем цін і конкуренцією на ринку.

 

«У серпні 2018 – січні 2019 року, за нашими оцінками, було експортовано близько 23 тис. тонн яблука, а це лише на 2 тис. тонн більше, ніж за перше півріччя сезону-2017/18. Таким чином, в лютому – червні українським садівникам необхідно експортувати рекордні обсяги яблука, збільшивши відвантаження буквально в рази, щоб уникнути необхідності утилізації яблук навесні і обвалу цін на внутрішньому ринку”,- каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) .

Якщо оцінка запасів яблука в Україні є вірною, то це ставить Україну на п’яте місце в Європі за обсягами цих фруктів у сховищах після Польщі, Італії, Німеччини та Франції. Це також означає, що запаси яблука в Україні в даний час більше, ніж запаси цихфруктів в Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Великобританії і Австрії. Крім того, обяги яблука в сховищах України перевищують запаси в Молдові і Сербії – двох найбільших європейських постачальників цих фруктів на ринок Російської Федерації.

 

Не дивно, що провідні виробники і експортери яблука України активно шукають нові ринку збуту. Зокрема 28 березня 2019 року в Дубаї, ОАЕ, відбудеться торговий форум Fruit Trade Ukraine – Middle East. На даний час для участі в ньому вже зареєструвалися понад 30 постачальників фруктів, ягід і горіхів з України та провідні імпортери і мережі супермаркетів Близького Сходу.

 

UkraineFood.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *