Активний експортний попит з боку ЄС стимулює зростання цін на картоплю в Польщі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Активний експортний попит з боку ЄС стимулює зростання цін на картоплю в Польщі

Країни ЄС, які в поточному році помітно знизили виробництво картоплі, шукають альтернативи на зовнішніх ринках. Зокрема, Румунія, Чехія та Угорщина активно закупають цю продукцію у Польщі, що в свою чергу провокує зростання цін на картоплю на польському ринку, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

 

Так тільки за тиждень польським фермерам удалося підвищити ціни на картоплю в середньому на 10%. Сьогодні вони вже пропонують цю продукцію по 0,21-0,26 євро/кг. Варто підкреслити, що найбільш суттєво виросли ціни саме на картоплю експортної якості.

 

В результаті таких цінових коригувань наразі ціни на картоплю в Польщі вже в середньому втричі вищі, ніж в першій половині лютого 2018 року. Таку ситуацію галузеві аналітики пояснюють в тому числі зменшенням валового збору цієї продукції в країні. За даними Головного управління статистики
Польщі (GUS), у поточному сезоні виробництво картоплі в країні склало лише 7,5 млн тонн, що на 18% менше за показники 2017 року. Таке суттєве зменшення врожаю стало результатом скорочення посадкових площ на 9%, – до 300 тис. га, а також помітного зниження середньої врожайності, одразу на 10%, через несприятливі погодні умови.

 

Fruit-ukraine.org