Аналітики УПОА переглянули прогнози експорту заморожених ягід через зростання цін на світовому ринку - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Аналітики УПОА переглянули прогнози експорту заморожених ягід через зростання цін на світовому ринку

Аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) збільшили прогноз експорту заморожених ягід з України в сезоні 2018/19 років (червень – травень) на тлі несподівано високих обсягів експорту в січні 2019 року. На думку керівника УПОА Федора Рибалка, ймовірність того, що обсяг експорту заморожених ягід з України зрештою перевищить 50 тис. тонн в даний час досить висока.

 

«Ми переглянули прогноз експорту перш за все тому, що ціни на заморожені ягоди на міжнародному ринку в грудні-січня почали рости, що стимулювало експорт української продукції, – каже Федір Рибалко, – Станом на кінець січня експорт заморожених ягід з України вже перевищив 40 тис. тонн, що було на 33% більше, ніж за перші вісім місяців попереднього сезону. В останні місяці, за нашими прогнозами, експорт може досягти 11-12 тис. тонн, а значить загальний обсяг експорту в сезоні-2018/19 вперше перевищить 50 тис. тонн », – продовжує керівник УПОА.

 

Аналітики EastFruit також відзначають, що виручка від експорту заморожених ягід за перші вісім місяців поточного сезону склала $ 67 млн ​​і була вища за минулорічну на ту ж дату на 42%. У січні 2019 року експорт у вартісному вимірі був вище, ніж у січні 2018 року на 27%, а обсяг експорту – на 26%. Загальна виручка від експорту заморожених ягід в сезоні 2018/19 року за прогнозами EastFruit може досягти $ 85-90 млн.

 

EastFruit