Інтерес до плодоовочевої продукції з України на Близькому Сході різко виріс - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Інтерес до плодоовочевої продукції з України на Близькому Сході різко виріс

За інформацією економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Ярмака Андрія, на Близькому Сході продовжує зростати інтерес до української плодоовочевої продукції, пише EastFruit.
«У рамках підготовки до нашої торгової місії Fruit Trade Ukraine – Middle East ми провели переговори з десятками компаній, що займаються імпортом і дистрибуцією свіжої та замороженої плодоовочевої продукції. Багато з них на момент початку переговорів навіть не чули про те, що Україна може експортувати овочі і фрукти, але деякі вже мали досвід роботи з нашою продукцією, – каже Андрій Ярмак. – Не дивлячись на те, що досвід імпорту українських фруктів далеко не завжди був позитивним, компанії відчувають потенціал України і готові пробувати знову. На даний момент ми маємо підтвердження участі в нашому заході від компаній, які сукупно імпортують більше 3,5 тис. контейнерів плодоовочевої продукції в місяць. І це без урахування провідних мереж супермаркетів, які також братимуть участь, що є підтвердженням високого попиту на українську продукцію”.

 

 

На питання журналістів EastFruit, про те, чому ФАО, замість участі у виставці GulFood, проводить В2В зустрічі, Андрій Ярмак наводить такі аргументи:
1. По-перше, GulFood – це виставка продуктів харчування – свіжу плодоовочеву продукцію там виставляють дуже мало;

2. По-друге, в рамках виставки переважно зустрічаються продавці з продавцями, в той час, як ми намагаємося зв’язати продавців з покупцями – це складніше, але це набагато ефективніше;

3. По-третє, за три дні виставки GulFood, кондитери, наприклад, збирають в середньому близько 80 візиток на компанію, з яких понад 90% тих, хто намагається продати їм послуги, упаковку і т.п. і лише 10% – потенційні клієнти. На думку самих учасників, якщо з цих 10% (тобто 8 потенційно корисних контактів) спрацює 2-3, то виставку можна вважати дуже ефективною. Ми ж, як правило, забезпечуємо більшу кількість потенційно корисних контактів (в середньому 12-15 на компанію), причому відсоток тих, хто може «вистрілити» також вище, адже до зустрічі обидві сторони вже мають достатньо інформації один про одного.

4. По-четверте, ми намагаємося заощаджувати час і гроші українських експортерів, адже участь у виставці – це величезні витрати на стенд, і, як мінімум, 5-7 днів проживання в місті проведення події мінімум двох осіб від компанії. У нашому форматі витрати на стенд дорівнюють нулю, і, при бажанні, можна прилетіти вранці і полетіти ввечері, не витративши взагалі нічого на проживання. В крайньому випадку це витрати двох днів. Для участі в події досить одного представника компанії.

5. По-п’яте, ми проводимо величезну роботу і системний відбір учасників, тому всі учасники переговорів знають англійську, володіють знаннями про ринок, мають прораховану логістику по своїх продуктах, зразки, каталоги та інші матеріали, спрямовані виключно на цільову аудиторію конкретного ринку. А це ще більше підвищує ймовірність здійснення угоди.

6. Разом, в такому форматі ми маємо економію не менше $ 60-70 тис., в 3-4 рази більше продуктивних контактів, по кожному з яких ймовірність укладання угоди набагато вище, ніж по контактам, отриманим на виставці.
Говорячи про специфіку місцевого плодоовочевого ринку, економіст ФАО звертає увагу на наступні аспекти:
А) Ринок ОАЕ – це великий реекспортного хаб, тобто значна частина продукції, що ввозиться реекспортується.

Б) В ОАЕ супермаркети не є головними покупцями свіжих овочів і фруктів – головним покупцем є ХоРеКа і кейтеринг (обслуговування авіакомпаній, конференцій та ін. подій), який тут виділяють в окрему категорію. Тому тут критично важливо мати хороші відносини з імпортерами, які обслуговують ці сегменти.

В) В ОАЕ дуже невеликий роздрібний ринок заморожених фруктів і ягід, в той же час дуже багато їх використовується в сегментах ХоРеКа і кейтеринг. Тому багато компаній, які імпортують свіжі овочі та фрукти, також імпортують заморозку, і цей сегмент продовжує зростати. Тому заморозчікам слід також заздалегідь підготувати пропозиції з прицілом на ХоРеКа.

Г) На овочевому ринкує місцева специфіка – потрібно заздалегідь розуміти, що сорти картоплі, моркви та інших овочів, що вирощуються в Україні, не обов’язково будуть користуватися попитом у цьому регіоні. Виробники яблук ці моменти вже добре розуміють.

Д) Не дивлячись на те, що роздрібні ціни в ОАЕ високі, не варто орієнтуватися на них. Інтерес до нашої продукції високий тому, що вона якісна, але недорога. Місцеві компанії завжди дуже сильно торгуються.

Е) Логістика, логістика, логістика. Потрібно мати чітке уявлення про те, як ви побудуєте логістику, скільки часу це займе, як це відіб’ється на ваш продукт і скільки це буде коштувати. Перш ніж йти на цей ринок, потрібно розуміти, в чому твої переваги, наприклад, перед Туреччиною і зможеш зробити свій товар конкурентним за ціною.

 

Андрій Ярмак вважає, що підготовка до даної місії Fruit Trade Ukraine – Middle East, а також величезна робота, яку проводять інші донори і український уряд в цьому регіоні (зокрема прекрасна підготовка до GulFood), вже дали свої плоди.

 

«Завдяки нашій спільній активності в цьому регіоні, я щодня отримую повідомлення з Еміратів, Єгипту, Кувейту, Оману і інших країн регіону з запитами на поставки української продукції. І це є ще однією перевагою формату В2В – процес його підготовки оповіщає сотні цільових гравців ринку про те, що Україна готова поставляти продукції на їх ринок, і ця інформація запам’ятовується і дає результати ще довго після торгових місій », – говорить представник ФАО.
Fruit-ukraine.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *