Українці все більше надають перевагу бананам та цитрусовим - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українці все більше надають перевагу бананам та цитрусовим

Не дивлячись на доволі об’ємну пропозицію яблука місцевого виробництва в Україні, українці активно збільшують споживання бананів. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на офіційні дані.

 

Зокрема, в період з вересня по лютий сезону-2018/19 на український ринок було ввезено 140 тис. тонн бананів, а це на 13% перевищує показники за аналогічний період попереднього сезону. Нагадаємо, що за першу половину сезону-2017/18 Україна імпортувала лише 124 тис. тонн бананів.

 

В той же час, у грошовому еквіваленті імпорт бананів до України за вересень-лютий поточного сезону склав $77 млн, а це на 7% більше, ніж сезон тому.

 

Більш того, згідно з даними аналітиків EastFruit, крім бананів українці все більше купують і цитрусових. З початку сезону Україна імпортувала 265 тис. тонн апельсинів, мандаринів та лимонів, що на 15% більше, ніж на вересень-лютий сезону-2017/18. При цьому, в долларовому вираженні імпорт цитрусових коштував українським байерам $169 млн., тобто витрати на імпорт цієї групи фруктів зросли на 12%.

 

Fruit-ukraine.org