Франція активно нарощує імпорт українських фруктів, ягід та горіхів - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Франція активно нарощує імпорт українських фруктів, ягід та горіхів

У 2018 році Франція увійшла в трійку головних ринків збуту для українських фруктів, ягід і горіхів. Поставки української плодово-ягідної продукції в цю країну зросли за рік на 5% – до $ 15,7 млн. доларів США. При цьому найбільш різко виріс український експорт до Франції в категоріях заморожених ягід і свіжих яблук.

 

За інформацією аналітиків EastFruit, в 2018 році поставки української замороженої суниці садової (полуниці) у Францію виросли більш ніж в півтора рази. Експорт української замороженої малини також збільшився дуже істотно за рік – відразу на 19%. Відвантаження всіх інших заморожених ягід українського виробництва до Франції виросли на 13%.

 

Аналітики також відзначають, що до 2018 року Україна не постачала яблука у Францію, проте в минулому році експорт свіжих десертних яблук в цю країну приніс Україні $ 338 тис. доларів валютної виручки. Всього ж Україна експортувала до Франції 450 тонн яблука за 2018 рік.

 

Проте, головною статтею експорту до Франції залишалися волоські горіхи. За ним тенденції були змішаними – обсяги експорту зросли на 12,5% і досягли вражаючих 12,7 тис. тонн, проте загальна виручка від експорту горіха знизилася на 3% – до $ 10,9 млн. доларів США. Основною причиною зниження виручки стало загальне падіння цін на волоський горіх на європейському ринку, а також підвищення вимог до якості продукції, що поставляється, яким велика частина українського горіха поки не відповідала.

 

Говорячи про перспективи на 2019 рік експерти вважають, що Україна, швидше за все, зможе знову наростити поставки продукції до Франції, вважаючи цю країну перспективним ринком збуту для горіхів, яблук і заморожених ягід.

 

Fruit-ukraine.org