Українські виробники яблук відмовляються від посередників і експортують напряму самостійно - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українські виробники яблук відмовляються від посередників і експортують напряму самостійно

В сезоні-2018/19 українські виробники все частіше відмовляються від послуг компаній-посередників і налагоджують прямий експорт,  повідомляють EastFruit з посиланням на аналітиків Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

 

Завдяки активізації маркетингових зусиль виробників яблука, вони в поточному сезоні серйозно збільшили обсяги прямих поставок продукції безпосереднім імпортерам в країнах Близького Сходу і Південно-Східної Азії. Це стало можливим внаслідок збільшення інвестицій в маркетинг і дуже активної роботи безлічі донорів на ринку України, таких як ITC, FAO, EBRD, EU4Business, USAID та інших. В результаті українські виробники взяли участь практично у всіх провідних виставках і змогли налагодити прямі контакти з імпортерами, що призвело до зменшення маржі експортерів-посередників, а також до зменшення їх частки в експорті яблука з країни.

 

Крім того, за словами представників УПОА, імпортери, насам перез з Близького Сходу, нерідко залишаються невдоволеними роботою з посередниками, що вкрай негативно впливає на формування іміджу України як країни-постачальника.

 

«Ми отримали дуже багато критичних зауважень від покупців нашого яблука в декількох країнах світу, включаючи ОАЕ. Імпортери скаржаться, що зв’язавшись з посередниками, які представлялися професіоналами, так і не отримали обіцяних обсягів яблук, а те яблуко, що надійшло, часто не відповідало заявленим параметрам за якістю. Все це, звичайно ж, шкодило іміджу нашої країни і іміджу нашого яблука на цих ринках. А це може в довгостроковій перспективі негативно вплинути на наші ціни, і вже навіть почало впливати, – каже Федір Рибалко, керівник УПОА, – Також багато членів нашої асоціації зіткнулися з невиконанням посередниками своїх зобов’язань перед ними, які банально не розраховувалися за поставлене їм яблуко для експорту. Такі ситуації, на жаль, неминучі, якщо ти не можеш експортувати напряму. Посередники, безсумнівно, потрібні і виконують важливу функцію. Проте, ідеальним посередником могла б стати комерційна структура, створена самими садівниками на кооперативних засадах, і яка б працювала абсолютно прозоро».

 

За інформацією УПОА, ще в цьому сезоні багато посередників, які займалися експортом яблука, можуть припинити свою діяльність, оскільки їм вже ніхто не хоче відвантажувати свою продукцію. В результаті вони намагаються пояснити невиконання контрактних зобов’язань перед своїми контрагентами в країнах-імпортерах відсутністю в країні яблука експортної якості.

 

УПОА підтверджує інформацію про те, що запаси яблука експортної якості в загальному обсязі пропонованої продукції порівняно невисокі, але у багатьох садівників ще є чималі запаси такого яблука. Зокрема, члени УПОА планують укласти нові контракти на яблуко, наявне, а також на яблуко, яке буде вирощено в 2019 році, під час торгової місії Fruit Trade Ukraine – Middle East, яка відбудеться 28 березня 2019 року в Дубаї, ОАЕ.

 

Fruit-ukraine.org