Загальний обсяг експорту українського яблука в Сінгапур виросте мінімум в три рази — Андрій Ярмак - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Загальний обсяг експорту українського яблука в Сінгапур виросте мінімум в три рази — Андрій Ярмак

За даними проекту EastFruit, обсяг поставок українських фруктів і ягід в Сінгапур, поки що досить скромних $ 61,2 тис., однак ці поставки заклали прекрасний фундамент для розвитку подальшої торгівлі плодоовочевою продукцією, тому що покупці залишилися задоволені якістю української продукції. Більш того, лише у порівнянні з показниками 2017 року експорт українських фруктів та ягід в цьому напрямку збільшився в 4,5 рази.

 

«На початку 2018 року ми організували дві торгові місії в Сінгапур для виробників ягід і фруктів з України. Під час цих торгових місій вдалося провести ряд переговорів з найбільшими імпортерами овочів і фруктів, а також з мережами супермаркетів Сінгапуру, що вилилося в перші пробні поставки свіжої лохини і яблук в цю країну в другій половині 2018 року», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО),

 

«Найголовніше, що якість української продукції задовольнила сінгапурських імпортерів. Тому в 2019 році наші компанії мають можливості для розширення торгівлі. Зокрема, ми очікуємо, що загальний обсяг відвантажень яблука в Сінгапур виросте мінімум в три рази, і це якщо прогнозувати дуже обережно», – прогнозує експерт.

 

Що стосується лохини, то інтерес до її імпорту з України до Сінгапуру є, проте наші компанії поки мають непогані можливості по її експорту в ЄС, що легше з точки зору логістики. Однак, якщо ціни на внутрішньому ринку почнуть знижуватися, то цей напрямок експорту може стати досить актуальним.

 

«В кінці сезону ми зробили пробну поставку лохини в Сінгапур – один контейнер на 500 кг. Це була радше іміджева поставка, зробили це тільки, щоб подивитися на можливості доставки. Ягода коштувала 250 грн/кг (7,66 євро), з яких 70 грн (2,15 євро) пішло на транспортні витрати і логістику. На той момент, за такі ж гроші можна було продати в Україні, з поля, – розповів  керівник компанії «Українська ягода» Тарас Баштанник. – Що стосується обсягів – якщо велика британська мережа імпортує приблизно 50-70 тонн лохини на тиждень, то для сінгапурської – тонна на тиждень, це вже дуже багато. Географічно близько знаходяться США і Австралія, які є великими виробниками ягід. Тому ті, хто кажуть, що там можна продавати лохину по $ 20 (17,33 євро) за кілограм – помиляються. Америка поставляє туди лохину по $ 4-5 (3,47 – 4,33 євро) без урахування доставки, а логістика набагато краще. Ми можемо поставляти ягоду в обмежених кількостях не безпосередньо, а через Стамбул, з перепадом температур, та й в якому стані доїде ягода – залишається під питанням. Тому для нас пріоритетним буде залишатися європейський ринок – він дуже ємний і знаходиться, фактично, під боком, нехай і більш конкурентний, та вимогливий до якості».

 

Аналітики також відзначають, що Україна могла б поставляти в Сінгапур й волоські горіхи. Однак для успішних поставок волоського горіха в Сінгапур українським постачальникам необхідно поліпшити якість продукції.

 

Fruit-ukraine.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *