Канада зацікавлена в імпорті українського яблука - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Канада зацікавлена в імпорті українського яблука

Канада зацікавлена в імпорті українських харчових продуктів, зокрема, яблук. Про це повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і прав споживачів за підсумками зустрічі голови відомства Володимира Лапи з регіональним представником Канадського агентства з контролю харчових продуктів, пише УНІАН.

 

У повідомленні сказано, що під час переговорів обговорювалося питання виходу української продукції на ринок Канади. Зокрема, канадська сторона висловила зацікавленість в імпорті українських яєць, м’ясних харчових продуктів та яблук.

“У зв’язку з цим у травні в Україну прибуде місія компетентного органу Канади з метою проведення аудиту української системи державного контролю”, – зазначили в прес-службі.

 

Крім того, сторони обговорили результати роботи місії інспекторів компетентного органу Канади за оцінкою системи державного контролю у сфері бджільництва, яка працювала в Україні з 18 по 22 лютого. У відомстві додали, що остаточний звіт за підсумками аудиту слід очікувати протягом двох місяців.

 

Нагадаємо, що Зона вільної торгівлі між Україною та Канадою набрала чинності 1 серпня 2017 року. Угода одномоментно знімає до 98% торгових обмежень і митних зборів у взаємній торгівлі між двома країнами. На даний момент угода фокусується на товарному експорті та імпорті, проте вже через два роки з моменту набуття угодою чинності сторони зможуть переглянути умови торгівлі та внести в перелік послуги, а також механізми захисту інвестицій.

 

Як вже зазначали аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА), завдяки ЗВТ Україні вдалося значно збільшити поставки до Канади яблучного концентрату. В результаті наразі Канада вже входить до ТОП-5 найбільших імпортерів цієї продукції: з початку сезону на долю Канади припадає більше 10% загального експорту яблучного концентрату з України.

 

Fruit-ukraine.org