Українські аграрії просять Кабмін посприяти збільшенню квот на експорт томатної пасти в ЄС - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українські аграрії просять Кабмін посприяти збільшенню квот на експорт томатної пасти в ЄС

Громадський союз “Аграрний союз України” (АСУ) звернувся до представника Європейського Союзу в Україні Хьюгу Мінгареллі, віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва та в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольги Трофімцевой з проханням збільшити до 50 тис. тонн квоти на імпорт томатної пасти в ЄС. Зараз квота становить 13 тис. тонн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал delo.ua.

 

За твердженням АСУ, український виробник томатів та томатної пасти знаходиться в украй неконкурентоспроможному стані.

 

“Адже в той час, як державні дотації покривають до 20% вартості продукції європейського виробника, накладення ввізного мита в розмірі 14,4% на українську продукцію підвищує реальну різницю у вартості виробництва українських і європейських томатів до 34,4%”, – говориться в листі.

 

Як заявили в асоціації, в Україні в сфері виробництва томатної пасти працює 38 підприємств, і Україна займає 10 місце в світі та 3 місце в Європі за обсягом виробництва цієї продукції.

 

“Тому 13 тис. тонн, на які поширюється безмитний режим торгівлі, становлять мізерну частину як від потужності українського виробництва, так і від обсягів річного споживання томатної пасти в ЄС, яке досягає 1 млн тонн. При таких обставинах збільшення обсягів безмитної торгівлі хоча б до 50 тис. тонн в рік є виключно доречним”, – йдеться в листі.

 

На думку експертів, збільшення квот на експорт української томатної пасти в ЄС вигідно також і європейським країнам.

 

“Томатна паста в країнах Європи відіграє роль сировини, на основі якої саме європейський переробник формує широкий спектр сучасних готових продуктів, створюючи в харчовій промисловості країн ЄС додаткові робочі місця”, – підкреслили в листі представники союзу.