Україна вперше увійшла до ТОП-10 постачальників заморожених фруктів та ягід в Швейцарію - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна вперше увійшла до ТОП-10 постачальників заморожених фруктів та ягід в Швейцарію

З початку поточного року Україна досить непогано зарекомендувала себе на ринку заморожених фруктів та ягід Швейцарії, доволі суттєво збільшивши експорт указаної продукції в даному напрямку. На думку аналітиків EastFruit, така тенденція свідчить про зростання довіри до української продукції з боку швейцарських покупців, які, до речі, вважаються найвибагливішими в Європі.

 

Зокрема, за перші два місяці 2019 року Україна експортувала до Швейцарії 186 тонн заморожених фруктів та ягід на суму $565 тис. Таким чином, у порівнянні з січнем-лютим попереднього року експорт на ринок цієї країни в натуральному виражені виріс в 7 разів, тоді як виручка перевищила минулорічні показники одразу в 11 разів.  В результаті Україна вперше увійшла до десятки провідних постачальників заморожених фруктів та ягід до Швейцарії в цей період.

 

При цьому варто зазначити, що експорт замороженої малина за січень-лютий 2019 року збільшився втричі, тоді як поставки інших заморожених фруктів та ягід – одразу в 15 разів. Таким чином доля замороженої малини зменшилась з 71% до 52%.

 

В той же час варто зазначити, що загальний імпорт плодово-ягідної продукції в Швейцарію за перші два місяці 2019 року знизився на 13%, однак категорія заморожених фруктів та ягід стала єдиною, по якій прослідковувалась позитивна динаміка. В цьому сегменті збільшення сягнуло 29% у порівнянні з таким же періодом 2018 року, та майже на стільки ж – порівнюючи з результатами за січень-лютий 2017 року.

 

Нагадаємо, що провідні українські експортери свіжих та заморожених ягід і фруктів активно просівають свою продукція на зовнішніх ринках. Вже наступного тижня вони братимуть участь в торговій місії в Дубаї Fruit Trade Ukraine – Middle East, а вже 22-23 травня в Києві проведуть переговори з покупцями із ЄС в рамках найкрупнішої міжнародної ягідної конференції «Ягоди України: заморозка та свіжий ринок».

 

Fruit-ukraine.org