Польща у 2018 році експортувала менше суниці, ніж в неврожайному 2017 році - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польща у 2018 році експортувала менше суниці, ніж в неврожайному 2017 році

Головне управління статистики Польщі (GUS) оприлюднило офіційні дані щодо експорту суниці садової з країни у 2018 році, пише FreshMarket. Згідно з цими звітами, Польща зменшує поставки цієї ягоди на зовнішні ринки мінімум три роки поспіль.

 

Зокрема, у минулому році Польща експортувала 5,9 тис. тонн суниці садової, а це на 35% менше, ніж в неврожайному 2017 році. Нагадаємо, що в 2017 році вказана країна втратила значний відсоток валового збору суниці через погодні катаклізми в середині весни. В результаті, польським фермерам вдалося відвантажити на зовнішні ринки лише 9 тис. тонн суниці, тобто на 44% менше, ніж в 2016 році.

 

В той же час, за словами гравців ринку, у 2018 році головною причиною зменшення експорту стало зниження попиту з боку Білорусі, яка раніше була головним експортним ринком збуту. Так в минулому сезоні польським компаніям вдалося відвантажити до Білорусі лише 900 тонн суниці, тоді як у 2017 році ці показники сягали 2,9 тис. тонн. Тобто, експорт в цьому напрямку впав втричі.

 

В результаті, лідером з обсягів імпорту польської суниці в 2018 році стали Нидерланди, які навіть збільшили імпорт цієї продукції з 900 тонн до 1,4 тис. тонн. Проте, як зазначають галузеві експерти, зростання експорту на ринок Нідерландів не дало можливості польським компаніям компенсувати в повній мірі зниження поставок по всім іншим напрямкам, зокрема – в Німеччину та Литву.

 

Fruit-ukraine.org