Україна – один зі світових лідерів з експорту аграрної продукції з величезним потенціалом – А.Ярмак - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна – один зі світових лідерів з експорту аграрної продукції з величезним потенціалом – А.Ярмак

Україна вже входить до ТОП-5 світових лідерів з експорту низки сільгосппродукції, але в той же час потенціал країни в якості агро – постачальника ще далеко не вичерпаний і Україна дуже швидко розвивається в цьому напрямку. Про це заявив Андрій Ярмак, економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) під час відкриття торгової місії Sweet&Fruit Trade Ukraine, яка сьогодні стартувала в Дубаї (ОАЕ).

 

«Україна – це майже третина світового чорнозему, дуже сприятливий клімат для вирощування овочів, фруктів та ягід, а також ідеальне співвідношення денної та нічної температур і оптимальна тривалість сонячного дня. В результаті, ті ж українські яблука мають не тільки привабливе забарвлення та підвищенні показники BRIX. Отже, ті, що хоч раз куштував українські яблука стають їхніми справжніми прихильниками», – констатує пан Ярмак.

 

Теж саме стосується й ягід. Наразі країна демонструє найвищі темпи нарощування експорту свіжих та заморожених ягід. Більш того, Україна вже входить до трійки країн світу з найбільш активним розширенням площі під лохиною. Тож невдовзі слід очікувати і вельми стрімкого збільшення експансії  української продукції світом.

 

«Отже, наша головна мета – це зробити так, щоб закордонні покупці закохалися в українську продукцію. І нам це вдається! Ми вже провели доволі успішні місії в азійських країнах і наразі вже активно експортуємо в цьому напрямку. На черзі – арабський світ, і з огляду на ажіотаж з боку місцевих байєрів, Україна має тут дуже високі перспективи», – додає експерт.

 

Нагадаємо, що організаторами заходу виступають Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), ініціатива EU4Business, Українська плодоовочева асоціація (УПОА) і Офіс по просуванню експорту. В місії беруть участь майже 40 українських виробників фруктів, ягід, як свіжих, так і заморожених, а також меду та солодощів.

 

Fruit-ukraine.org