Україна стала головним ньюcмейкером сезону на плодоовочевому ринку ОАЕ - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна стала головним ньюcмейкером сезону на плодоовочевому ринку ОАЕ

Найбільший торговий форум України на Близькому Сході завершився 28 березня в Дубаї. У ньому взяло участь понад 40 українських постачальників фруктів, ягід, овочів, горіхів, меду, соків, соусів і кондитерських виробів, а також близько 80 компаній-покупців із країн арабскього світу. В рамках форуму, а також відвідування оптового ринку плодоовочевої продукції Al Aweer, представникам EastFruit вдалося поспілкуватися з багатьма імпортерами фруктів з Дубая, які відзначили, що Україна стала головним ньюcмейкером сезону на цьому ринку.

 

Імпортери відзначають, що українське яблуко на ринку ОАЕ за смаковими якостями цінується дуже високо, нарівні з яблуком з Франції та Італії, і навіть значно перевищують продукцію з Польщі. У той же час українські постачальники готові пропонувати дуже привабливі ціни на свою продукцію, в порівнянні з більшістю інших країн, що і забезпечує такий високий попит на українську продукцію.

 

У той же час імпортери з ОАЕ нарікають на низький професійний рівень українських трейдерів, які нерідко постачають продукцію, яка не відповідає заявленим параметрам по забарвленню, калібру, якості, а іноді навіть і по сортам. Також в цьому сезоні було кілька випадків поставки некондиційної продукції, які в деяких випадках були обумовлені несправністю контейнера з вини транспортної компанії, а деяких – помилками трейдерів при роботі з яблуком до завантаження в контейнер.

 

Проте, практично всі опитані імпортери майже одноголосно готові розширювати закупівлі українського яблука і збираються відвідати Україну і українські сади в серпні під час щорічної конференції «Яблучний бізнес України 2019».

 

За прогнозами EastFruit, в сезоні-2018/19 Україна експортує в ОАЕ до 4 тис. тонн яблука. Також дуже значні обсяги українського яблука будуть експортовані в Саудівську Аравію, Ірак, Лівію та інші арабські країни.

 

Нагадаємо, що організаторами заходу виступили Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), ініціатива EU4Business, Українська плодоовочева асоціація (УПОА) і Офіс по просуванню експорту. В місії беруть участь майже 40 українських виробників фруктів, ягід, як свіжих, так і заморожених, а також меду та солодощів.

 

Fruit-ukraine.org