96% садів в Україні в 2018 році було закладено при залученні державних коштів - УПОА Українська плодоовочева асоціація

96% садів в Україні в 2018 році було закладено при залученні державних коштів

Державна підтримка садівництва в Україні на сьогоднішній день є досить ефективною та доброю підмогою для фермерів. Тільки в 2018 році 96% садів фруктових, ягідних насаджень та горіхів будо закладено із залученням державних коштів. Про це під час відкриття конференції  «S-fruit.Transformation» заявила Ольга Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України.

 

«Українські фрукти є доволі затребуваними на зовнішньому ринку, про що свідчить і офіційна статистика. Це стало результатом того факту, що ми можемо успішно конкурувати не тільки в плані ціни, але й за експортними показниками. Більше того, ми вже можемо пропонувати нашу продукцію в преміям-сегменті. Тож ми в свою чергу намагаємося підтримати сектор садівництва. На черзі – ягідництво», – заявила чиновник.

 

Пані Трофімцева із задоволенням констатувала, що Україна досить активно збільшує не тільки власне виробництво ягід, що дає змогу в повній мірі задовольнити внутрішній попит, але й інтенсивно збільшує експорт, при цьому щорічно розширюючи географію поставок.

Більше того в.о. міністра підкреслила і доволі стрімкий розвиток органічного ягідного бізнесу в Україні.

 

«Органічні ягоді користуються доволі високим попитом як на внутрішньому ринку, так і на експорт та з боку переробних підприємств. Саме це стимулює стрімкий розвиток органічного сектору. Так за офіційними даними в 2018 році під органічними ягодами в Україні вже було зайнято 730 га, а врожай сягнув 3,3 тис. тонн. Так, це поки небагато, але далі буде», – констатує Ольга Трофімцева.

 

Але при цьому вона підкреслює, що як у випадку органічної ягоди, так і конвенційної, необхідне чітке розуміння перспектив збуту продукції.

 

«Я кожного разу наголошую, що в будь-якому випадку перш ніж долучатися до ягідного бізнесу необхідно прорахувати потенціал різних каналів збуду і вже при виробництві враховувати вимоги цих покупців», – резюмує Ольга Трофімцева.

 

Fruit-ukraine.org