Україна зібрала рекордний врожай яблука за всю історію незалежності – офіційно - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна зібрала рекордний врожай яблука за всю історію незалежності – офіційно

Днями офіційна службі статистики України оприлюднила дані врожаю овочів та фруктів в країні в 2018 році. Згідно з цими звітами, минулого року українські садівники зібрали найбільший обсяг яблук за всю історію незалежності України, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

 

Так в 2018 році офіційний урожай яблук в Україні зафіксовано на рівні 1,46 млн. тонн, а це одразу на 35% перевищує результати 2017 року. Нагадаємо, що в 2017 році виробництво яблук в країні склало лише 1,08 млн.тонн, що стало одним з найгірших показників за останні кілька років.

 

Таку суттєву різницю галузеві експерти пояснюють одразу декількома причинами.

 

«По-перше не варто забувати, що навесні 2017 року як в Україні, так і в більшості країн ЄС спостерігалися аномальні погодні умови у вигляді морозів, а подекуди й снігопадів у середині квітня. Таким чином негода прийшлася якраз на період масового цвітіння яблуневих садів, що вкрай негативно вплинуло на обсяги виробництва цих фруктів. Крім того, збільшенню врожаю в поточному році сприяє як інтенсифікація виробництва, так і вступ в плодоношення насаджень, які було закладено кілька років тому», – пояснює ситуацію Тетяна Смірнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

 

Так, згідно з офіційними даними, в 2018 році в Україні було зафіксовано 91,8 тис. га яблуневих садів, що були в плодоносному віці. Для порівняння, в 2017 році цей показник сягав 91,2 тис.га, і це при тому, що загальна площа садів скорочується.

 

В той же час, середня врожайність яблук в поточному сезоні склала 15,9 т/га, а це на 35% більше, ніж сезоном раніше.

 

Однак слід додати, що таке збільшення виробництва наразі не дуже тішить садоводів, адже ціни на яблука залишаються досить невисокими через те, що протягом сезону пропозиція яблука на ринку значно перевищує попит. Зокрема на даний момент фермери вже пропонують яблука по 4-8 грн/кг ($ 0,15-0,30/кг) в залежності від якості та сорту, а це на 60% дешевше, ніж в середині квітня торік і навіть на 4% поступається цінам на період збирання, коли вони, зазвичай, найнижчі.

 

Fruit-ukraine.org