Україна буде експортувати лохину, малину і черешню на Близький Схід - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна буде експортувати лохину, малину і черешню на Близький Схід

В кінці березня 2019 року Українська плодоовочева асоціація (УПОА) взяла участь в найбільшій торговельній місії України на Близькому Сході Fruit Trade Ukraine – Middle East, яка відбулася в Дубаї, ОАЕ. Під час роботи форуму та В2В переговорів вдалося встановити контакти практично з усіма найбільшими імпортерами плодоовочевої продукції регіону та укласти попередні домовленості про експорт яблук, ягід і інших видів фруктів і овочів.

 

Однак, якщо логістика з експорту яблука в цей регіон вже добре відпрацьована, то успішні поставки черешні і лохини неможливі без рішення логістичного ребуса. За словами Федора Рибалка, керівника УПОА, команда асоціації вже працює над цією проблемою і наразі має цілий ряд можливих рішень, які в даний момент проходять тестування.

 

«Оскільки до початку сезону експорту черешні і ягід залишається не так багато часу, ми зараз зв’язуємося з транспортними компаніями і активно опрацьовуємо всі варіанти поставок ягід авіатранспортом, морськими контейнерами і автомобільним транспортом,- каже Федір Рибалко, –  Поставки свіжої малини в цей регіон можливі виключно літаком. А ось лохину і черешню, щоб успішно конкурувати на цьому ринку, краще постачати або морським шляхом або ж вантажними автомобілями, причому кожен з цих варіантів можливий, при певних умовах».

 

Своїми напрацюваннями з логістики експорту свіжої лохини і черешні Федір Рибалко поділиться під час роботи найбільшої в Україні міжнародної ягідної конференції «Ягоди України-2019: заморозка і свіжий ринок“. Дуже важливо, що подія буде сфокусована саме на експорті ягід, а серед його учасників будуть також імпортери ягід з різних країн світу, переважно з Євросоюзу.

 

До 2019 року Україна не експортувала комерційних обсягів свіжої ягоди на Близький Схід. Однак УПОА прогнозує, що вже влітку цього року будуть здійснені перші великі поставки. Якщо ж логістична проблема буде успішно вирішена, то, з часом, цей ринок може стати для України хорошою альтернативної ринку Росії, оскільки він готовий платити більш високу ціну за свіжі лохину, малину і черешню.

 

Fruit-ukraine.org