Експорт яблук з України почав падати через брак пропозиції продукції експортної якості - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Експорт яблук з України почав падати через брак пропозиції продукції експортної якості

Експорт яблука з України вже в березні почав демонструвати негативну динаміку. Так, якщо в лютому був зафіксований черговий місячний рекорд за обсягом поставок цих фруктів на зовнішні ринки, то вже в березні експорт впав на 4% в порівнянні з попереднім місяцем. Про це повідомляють аналітики EastFruit з посиланням на останні звіти Фіскальної служби України.

 

Згідно з офіційними даними, якщо в лютому українські садівники реалізували на зовнішньому ринку 11,1 тис.тонн яблук, то в березні обсяг експорту впав до 10,6 тис.тонн. При цьому варто відзначити, що незважаючи на зниження поставок на зовнішній ринок, обсяги експорту яблук в березні залишаються одними з кращих за всю історію моніторингу.

 

За словами галузевих експертів, зниження експорту було цілком очікуване, оскільки не дивлячись на досить великі запаси яблука в українських господарствах, пропозиція фруктів експортної якості вже досить обмежена.

 

«Ще в лютому ми попереджали про те, що, незважаючи на досить об’ємні загальні запаси яблука в українських господарствах, експортери вже почали стикатися з браком пропозиції яблука експортної якості,- коментує ситуацію Тетяна Смірнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА), –  Саме це і стало головною причиною зниження поставок яблука з України на зовнішні ринки в березні, незважаючи на досить високий експортний попит ».

 

При цьому експерт запевняє, що вже в квітні варто очікувати чергового зниження експорту в порівнянні з березнем.

 

«Вже на даний момент певні обсяги яблука високої якості, яке могло б бути відвантажено на віддалені ринки, мають у своєму розпорядженні лічені господарства, причому, в основному ці обсяги вже законтрактовані. Розраховувати на значний експорт в європейські країни також не варто, оскільки, за даними WAPA, тільки в Польщі запаси яблука вдвічі більше ніж торік. Таким чином, основний обсяг фермерам доведеться реалізовувати на внутрішньому ринку, що неминуче позначиться на цінах », – констатує експерт.

 

Як відзначають аналітики EastFruit, таким чином садівники намагатимуться швидше розпродати залишки фруктів невисокої якості, при цьому нерідко поступаючись в ціні. У той же час, ті господарства, які все ще можуть запропонувати більш якісне яблуко отримають можливість трохи підвищити відпускні ціни.

 

Fruit-ukraine.org