Польща в 2018 році знизила обсяги експорту замороженої вишні майже по всім напрямках - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польща в 2018 році знизила обсяги експорту замороженої вишні майже по всім напрямках

В 2018 році Польща помітно знизила свою приступність на світовому ринку замороженої вишні, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на сайт FreshMarket. При цьому вони зазначають, що зниження поставок спостерігалося майже по всім основним напрямкам.

 

Так, згідно з даними Головного управління статистики (GUS), за весь минулий рік Польща експортувала 51,5 тис. тонн замороженої вишні на загальну суму 219,2 млн злотих (51 млн євро). Таким чином в натуральному вираженні поставки цієї продукції скоротилися на 13% у порівнянні з даними 2017 року. У грошовому еквіваленті зниження було менш значним і склало 4%.

 

Варто зазначити, що Німеччина, яка же в 2017 році головувала в списку основних покупців польської замороженої вишні, втратила лідерство, опустившись на другу сходинку. За 2018 рік ця країна імпортувала 14 тис .тонн вказаної продукції, що на 17% менше, ніж роком раніше.

 

Знизила обсяги закупівлі й Білорусь, – на 6% або до 16,2 тис. тонн. Проте їй вдалося посісти перше місце в списку імпортерів.

 

Поставки в Нідерланди взагалі впали вдвічі і склали лише 2,2 тис. тонн.

 

Єдиними країнами, куди Польщі вдалося збільшити експорт замороженої вишні, були Китай та Данія, але обсяги в цих випадках були невеликими і склали лише 1,6 тис. тонн та 1,3 тис. тонн відповідно.

 

Fruit-ukraine.org