В Україні зростає попит на цибулю, але тільки на внутрішньому ринку - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні зростає попит на цибулю, але тільки на внутрішньому ринку

Помітна активізація попиту на цибулю нарешті дає можливість українським фермерам підвищити ціни на цю продукцію, про що свідчать дані моніторингу проекту EastFruit. Таким чином, тільки з початку поточного тижня цибуля на ринку України подорожчала в середньому на чверть.

 

Так, якщо ще на попередньому тижні основні угоди в даному сегменті укладалися по 10-14 грн/кг ($ 0,37- 0,52 /кг), то вже сьогодні ціни навіть на некондиційну продукцію не опускаються нижче 12 грн/кг ($ 0, 45/кг). Якісну цибулю, як місцеву, так й імпортну, і зовсім пропонується не дешевше 16-18 грн/кг ($ 0,60- 0,67/кг). Таким чином, на даний момент цибуля на українському ринку коштує в середньому 4,5 рази дорожче, ніж в першій половині квітня 2018 р.

 

Варто відзначити, що найбільший інтерес до закупівлі цибулі на даний момент проявляють місцеві оптові компанії, але навіть вони вже скаржаться на дуже обмежену пропозицію якісної продукції. З цієї ж причини експортери і зовсім відмовляються від закупівель. Причому, експорт української цибулі фактично призупинився ще з початку поточного року, оскільки експортерам не вдавалося знайти необхідні обсяги продукції з високими якісними характеристиками.

 

Як результат, в поточному сезоні Україна є нетто-імпортером цибулі, незважаючи на те, що країні вдавалося стрімко нарощувати поставки на зовнішні ринки в першій його половині. Як повідомляли раніше аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА), вже з січня експортні поставки впали до мінімуму. В результаті, за січень-лютий поточного року Україна експортувала лише 565 тонн цибулі, тоді як імпорт за цей же період склав 35,4 тис. тонн, тим самим відразу в 62 рази (!) перевищивши показники за перші два місяці 2018 року.

 

На даний момент гравці ринку прогнозують подальше зростання цін на цибулю в Україні, аргументуючи свою позицію сезонним скороченням пропозиції. Однак, аналітики EastFruit c такою думкою не згодні і в якості контраргументів призводять як вельми невисоку якість місцевої продукції, так і досить об’ємні запаси цибулі в тих господарствах, які до останнього відмовлялися від її реалізації в очікуванні можливості підвищити ціну. Крім того, в ряді азійських країн, таких як Таджикистан, вже активно йде збір врожаю ранньої цибулі, яка незабаром також може почати надходити на ринок України.

 

Fruit-ukraine.org