Чи бути урожаю? Приморозки завдали шкоди фруктовим садам в Польщі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Чи бути урожаю? Приморозки завдали шкоди фруктовим садам в Польщі

В ніч з 15 на 16 квітня в Польщі було зафіксовано істотне зниження температурних показників. Як зазначає проект EastFruit, посилаючись на ряд польських видань, в деяких областях температура і зовсім опустилася до позначки в -8 ° С.

 

Місцеві садівники серйозно стурбовані ситуацією, що склалася. По-перше, у багатьох садах уже інтенсивно цвітуть кісточкові. По-друге, ще після першого зниження температур 11 квітня було зафіксовано пошкодження плодових бруньок на зерняткових, і повторні заморозки тільки погіршили ситуацію, що склалася.

 

«За попередніми оцінками, вже постраждало близько 90% насаджень вишні, також очікуємо деякі втрати врожаю лохини, – зазначає один з польських виробників, – В той же час поки рано давати остаточні прогнози, оскільки ми ще не можемо оцінити в повній мірі негативний вплив всіх факторів, таких як тривалість приморозків, вологість повітря в період зниження температур і т.д.».

 

Варто відзначити, що також очікують і деяке зниження виробництва яблук, оскільки, по-перше, плодові бруньки вже місцями пошкоджені  приморозками. По-друге, після рекордного виробництва в минулому році дерева досить ослаблені, що також негативно позначиться на врожайності в поточному році.

 

EastFruit за матеріалами kobietawsadzie.pl та fresh-market.pl