У Болгарії виробники фруктів підраховують втрати від морозів - УПОА Українська плодоовочева асоціація

У Болгарії виробники фруктів підраховують втрати від морозів

Заморозки, які спостерігалися в нічний час протягом декількох днів в Болгарії завдали великої шкоди фруктовим насадженням, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА) з посиланням на сайт e-sadownictwo.pl.

 

«Велика частина потенційного врожаю яблук, груш, слив та вишні була втрачена. Ми залишилися без фруктів», – коментує збитки від негоди Чавдар Маринов, голова Болгарської асоціації виробників фруктів і овочів.

 

За його словами, ситуація в північно-східній Болгарії є катастрофічною, а в районах Варни, Бургаса і Пловдіва постраждали понад 5 тис. гектарів яблунь, груш і слив.

 

«Від 30 до 80% врожаю персиків, нектаринів, абрикосів і вишні в районі Слівен знищили заморозки. Найбільше постраждали сади уздовж річки Тунджа, тут втрати сягають подекуди 100%», – констатує Чавдар Маринов.

 

Голова болгарської асоціації відзначає, що всі галузеві організації застерігають від кризи, але Міністерство сільського господарства не робить відповідних дій. Передбачається терміново скликати Консультативна раду з виробництва фруктів і овочів.

 

Fruit-ukraine.org