Незвичні для українських овочівників томати сорту "Серце бика" представлені на Macfrut 2019 - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Незвичні для українських овочівників томати сорту “Серце бика” представлені на Macfrut 2019

Сьогодні у італійському місті Ріміні розпочала роботу виставка Macfrut 2019. Захід є однією з найбільших виставкових подій Європи у галузі технологій для розвитку плодоовочевого бізнесу. З технологіями вирощування, а також доробки й переробки овочів і фруктів на Macfrut 2019 знайомляться й фахівці Української плодоовочевої асоціації (УПОА). 

“Macfrut 2019 приємно вражає рівнем організації заходу. Адже компанії-учасниці представляють увесь ланцюжок виробництва та постачання плодоовочевої продукції: від селекції та насіння  до упаковки та логістики. Більш того, тут можна побачити та ознайомитися з сортами фруктів та овочів, незвичних для українських виробників. Наприклад, сорт томату “Серце бика” хоча й добре знайомий українським овочівникам, але має зовсім інший вигляд в Італії. 

Це салатний помідор, великий і “неправильної” форми, з гладкою і тонкою шкіркою. Вага одного плоду врожаю зазвичай варіюється від 200 до 300 грамів, хоча можна знайти плоди вагою майже 800 грамів, він має м’ясисту м’якоть зі злегка волокнистою консистенцією. Ці томати дуже смачні та ароматні з невеликою кількістю насіння в м’якоті. Це один з найпопулярніших сортів в Італії протягом останніх п’яти років”,- говорить директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва, яка представляє Асоціацію на Macfrut 2019. 

“Серцевий” помідор збирають вручну,  а потім розміщують в добре провітрюваних приміщеннях.
Даний сорт томату  вирощується в різних областях Італії, і поруч з основною назвою асоціюється з назвою виробничої дільниці, наприклад, той, який вирощують в Лігурії, називають серцем лігурійського бика.

Сорт, вирощений в Абруццо, натомість бере назву груші Абруццо: ці помідори насправді мають характерну форму груші, трохи ребристі.

В Італії поширені також класичні сорти “Бичого серця” які відрізняються від попередніх невеликим кінчиком біля основи і майже повною відсутністю оборок, а також рожевим кольором. Варто сказати, що ці сорти не знаходять великого визнання на професійному ринку, так як відсутність генетичної стійкості до несприятливих умов, дуже тонка кутикула і знижений термін збереження ускладнюють транспортування на далекі відстані, але цінуються внутрішнім ринком Італії.

Fruit-Ukraine.org