Потенціал розвитку українського ринку крохмалю реалізований не повністю, вважають в УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Потенціал розвитку українського ринку крохмалю реалізований не повністю, вважають в УПОА

Мінагрополітики зацікавлене в іноземних інвестиціях у будівництво на території України підприємств з виробництва картопляного крохмалю, що сприятиме формуванню потужної промислової переробки картоплі та подальшому розвитку галузі картоплярства в цілому.

Введення нових потужностей дозволить  вітчизняним виробникам картоплі диверсифікувати виробництво за рахунок вирощування різних видів картоплі, у тому числі, для переробки на крохмаль, а виробникам картопляного крохмалю – освоювати нові ринки збуту, вважає заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Про це він зазначив  під час зустрічі з делегацією КНР щодо інвестування у будівництво в Україні підприємств з виробництва картопляного крохмалю та його подальшого експорту на ринки Південно-Східної Азії. Участь у заході взяли представники Мінагрополітики та китайського бізнесу.

«Україна посідає 4-е місце у світі за обсягами валового виробництва картоплі, виробляючи понад 20 млн тонн щорічно. Проте виробництво картопляного крохмалю в Україні, хоч і має стійку тенденцію до зростання, але не повністю забезпечує внутрішній ринок, а динаміка експорту такої продукції має ситуативний характер. Тому Мінагрополітики готове підтримувати та створити «зелену дорогу» для інвестицій наших китайських партнерів у цю галузь», – зауважив Віктор Шеремета.

За його словами, до 2000 року в Україні працювало 17 профільних підприємств з виробництва картопляного крохмалю, на цей час здійснюють діяльність чотири підприємства, потужності яких постійно розширюються.

«Будівництво нових заводів та розширення потужностей працюючих заводів з виробництва картопляного крохмалю сприятиме створенню нових робочих місць, підвищення соціально-економічного рівня життя населення та розвитку сільських територій», – додав заступник Міністра.

Представники китайської сторони відмітили, що український крохмаль за своїми якісними показниками повністю задовольняє китайський ринок, і висловили готовність інвестувати у промислове виробництво крохмалю в Україні.

Водночас, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва зазначає, що стимулювання розвитку виробництва картопляного крохмалю в Україні – це ще один крок на шляху до розвитку переробки української плодоовочевої продукції, який позитивно відобразиться на розвитку сегменту в цілому. 

“Потенціал розвитку українського ринку крохмалю на даний час реалізований не повністю, враховуючи величезний обсяг сировинної бази для його виробництва в Україні. УПОА сподівається, що співпраця українських виробників з китайськими партнерами дозволить нашій країні вийти на потужний ринок збуту Піднебесної тим самим налагодивши системний експорт українського картопляного крохмалю”,- зазначила Катерина Звєрєва. 

Fruit-Ukraine.org