Незважаючи на кінець сезону, експортні обсяги українських заморожених ягід залишаються рекордними - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Незважаючи на кінець сезону, експортні обсяги українських заморожених ягід залишаються рекордними

За перші 11 місяців сезону 2018/19 років (червень – квітень) Україна вже заробила на експорті заморожених ягід і фруктів більше $ 80 млн, що стало новим рекордом для цієї категорії товарів.

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit. Експорт в порівнянні з тим же періодом попереднього сезону виріс відразу на 42% у вартісному вимірі та на 35% в натуральному.

«Україна експортувала вже майже 49 тис. тонн заморожених ягід і фруктів в поточному сезоні, а експортні обсяги, незважаючи на закінчення сезону, залишаються рекордними», – говорить Андрій Ярмак, керівник проекту просування експорту плодоовочевої продукції з України, що реалізується спільно Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) за підтримки EU4Business. Цей проект вже допоміг українським постачальникам ягід, яблук та інших видів плодоовочевої продукції вийти на ринки Сінгапуру, Малайзії, Індонезії, Гонконгу, ОАЕ, Саудівської Аравії та інших країн.

«Постійне зростання експорту ягід з України, а також наше активне інформування про потенційні можливості України в експорті свіжих і заморожених ягід, не залишаються без уваги компаній зі світовим ім’ям, які все активніше цікавляться контактами з українськими постачальниками», – зазначає Андрій Ярмак.

За інформацією Української плодоовочевої асоціації (УПОА), свою участь в торговому форумі і переговорах з українськими постачальниками свіжих і заморожених ягід 21 травня в Києві підтвердили за останні дні кілька компаній з ЄС та Білорусі. Після весняних заморозків, через які істотно скоротився врожай суниці садової в Польщі і які негативно вплинули на врожай інших ягідних культур, високий інтерес до закупівлі свіжих і заморожених ягід в Україні виявляють представники польських компаній.

Підтвердив участь у форумі представник одного з найбільших трейдерів заморожених ягід в Європі, компанії Berrymark. Компанія обслуговує клієнтів, що займаються переробкою заморожених ягід не тільки в Європі, але і в інших країнах світу. Berrymark також поставляє заморожені ягоди і фрукти в мережі супермаркетів.

З Іспанії в форумі візьме участь один з найбільших європейських експортерів свіжих ягід, компанія Alquimia Fruits. Ця компанія вже має досвід роботи з українськими фруктами, і зацікавлена ​​в розширенні співробітництва з експорту свіжих ягід. Компанія є одним з найбільш активних експортерів свіжої плодоовочевої продукції в Азію.

Ягідний підрозділ латвійської компанії Banalat – великого європейського трейдера, також приїде до Києва 21 травня для проведення переговорів з постачальниками свіжих і заморожених ягід. Очікується також участь крупного імпортера ягід з Сінгапуру і декількох компаній-імпортерів ягід з Білорусі.

Нагадуємо, що торговий форум пройде в рамках десятої міжнародної конференції «Ягоди України 2019: Замороження і свіжий ринок». Участь в торговому форумі безкоштовна для всіх учасників конференції, які хочуть експортувати свіжі і заморожені ягоди: суницю садову, малину, лохину, ожину, смородину, жимолость і т.п. Однак організатори події: УПОА і АПК-Інформ: овочі і фрукти проведуть попередній відбір учасників переговорів за критеріями готовності до експорту.

Зокрема, для участі в форумі постачальник повинен мати Global G.A.P сертифікат для свіжої продукції або підтвердити, що він знаходиться в процесі його отримання, а постачальник заморожених ягід підтвердити наявність сертифіката HACCP. Крім того, всі учасники В2В-переговорів повинні володіти англійською мовою, мати каталог продукції англійською мовою, функціональний сайт англійською мовою і довести наявність необхідних для системного експорту обсягів ягід. Також вітають в форумі участь постачальників органічних ягід, сертифікованих згідно стандартів EU Organic.

Форма заявки на участь у конференції знаходиться за цим посиланням.

Fruit-Ukraine.org