До збору нового врожаю в Україні буде спостерігатися певне подорожчання продукції овочевої групи - УПОА Українська плодоовочева асоціація

До збору нового врожаю в Україні буде спостерігатися певне подорожчання продукції овочевої групи

На українському овочевому ринку сталася аномальна ситуація обумовлена тим, що виробництво овочів як в Україні, так і в Європі минулого року було ускладнено погодними умовами. Про це зазначила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва в ефірі 8 каналу.

За інформацією Катерини Звєрєвої, основною культурою, що подорожчала у декілька разів, стала цибуля.

«Також подорожчала капуста, але ця культура має різний рівень коливання ціни.

Якщо говорити про ринок цибулі ЄС, який зазвичай є експортером на світовому рівні у галузі овочівництва, то на нього дуже негативно впливала посуха в цьому регіоні світу. Фермери Європи не добрали врожаїв і не змогли сформувати експортні партії. Більш того, ЄС вперше став нетто-імпортером плодоовочевої продукції. Ту ж саму цибулю країни ЄС закупали у Аргентині, Новій Зеландії, США і навіть в Узбекистані. В цьому разі дуже дорогою є логістика – цибулі треба «проїхати» понад 6 тис км, щоб дістатися ринку Європи. Але, тим не менш, імпортери йшли на такий крок через те, що цибуля все одно потрібна кінцевому споживачу, адже це товар, який не можливо чимось замінити»,- відзначила директор з розвитку УПОА.

Говорячи про збільшення ціни на продукцію овочевої групи безпосередньо на українському ринку,  Катерина Звєрєва висловила думку що до цього призвело, зокрема, й те, що протягом останніх років в Україні були скорочені площі під вирощуванням овочів.

«Це сталося через те, що фермери майже нічого не заробляли на виробництві овочевих культур. Наприклад, собівартість вирощування картоплі була вищою, аніж ціна на неї»,- пояснила фахівець.

Катерина Звєрєва також пояснила, що в умовах ринкової економіки, зрозуміло, що гроші хочуть заробити як українські, так і зарубіжні фермери.

«Але наразі це джек-пот для імпортерів овочів, адже Україна цього року імпортувала ту ж саму цибулю навіть з Узбекистану та Таджикистану. І наші імпортери знайшли в цьому випадку як заробити на цьому: багато з них зайнялися реекспортом цієї продукції до ЄС»,- розповіла директор з розвитку УПОА.  

Коментуючи питання подальшої цінової ситуації на овочевому ринку України, Катерина Звєрєва зазначила, що за прогнозами аналітиків УПОА у травні спостерігатиметься певне подорожчання овочевої продукції.

«Воно буде тривати до серпня-вересня, поки в Україні не зберуть новий врожай цибулі та інших традиційних овочів.

Якщо врожай буде високим, то, скоріш за все, вже навесні нам слід очікувати, що цибулю будуть продавати за дуже низькою ціною, адже, в протилежному випадку, виробнику доведеться просто викидати свою продукцію»,- резюмувала Катерина Звєрєва.

Fruit-Ukraine.org