Конференція «Ягоди України 2019: Замороження і свіжий ринок» дасть поштовх розвитку експорту свіжих ягід з України - організатори - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Конференція «Ягоди України 2019: Замороження і свіжий ринок» дасть поштовх розвитку експорту свіжих ягід з України – організатори

Як повідомляли в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА), великі імпортери свіжих і заморожених ягід з Іспанії, Сінгапуру, Бельгії, Польщі, Білорусі та Литви підтвердили свою участь в торговому форумі в рамках десятої міжнародної конференції «Ягоди України 2019: Замороження і свіжий ринок» , яка почне свою роботу 21-го травня 2019 року в Києві.

Серед  них такі компанії як Lima Pacific з Сінгапуру, Alquimia Fruits з Іспанії, Berrymark з Бельгії, LST-Polska з Польщі, Novita з Латвії (підрозділ Banalat) і Сомафрут з Білорусі. Список імпортерів може бути доповнений новими учасниками найближчим часом, повідомляє проект EastFruit.

Крім компаній з України, на конференцію їдуть провідні ягідні компанії з Польщі, Молдови, Сербії, Чорногорії, Боснії, Грузії, Таджикистану, Узбекистану та інших країн. Вони хочуть перейняти досвід українських садівників і переробників в розвитку експорту свіжих і заморожених ягід, а також в питаннях сучасних технологій вирощування, доробки та упакування ягоди.

«Імпортери ягід візьмуть участь в торговому форумі 21 травня і в конференції, після чого зможуть відвідати кілька провідних виробників і переробників ягід України в наступні дні. У торговому форумі, крім імпортерів, візьмуть участь і закупівельники провідних українських мереж супермаркетів, які також зацікавлені в розширенні асортименту свіжих і заморожених ягід на полицях своїх мереж і в збільшенні обсягів торгівлі ягодами»,- пояснює Андрій Ярмак, керівник проекту просування експорту плодоовочевої продукції з України , що реалізується спільно Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) за підтримки EU4Business. Цей проект надає технічну підтримку по організації торгових місій для українського плодоовочевого бізнесу, що вже дозволило істотно розширити горизонти експорту українських ягід, фруктів і горіхів.

Високий рівень інтересу до покупки ягід з України можна пояснити рекордними темпами розширення площ під лохиною в ​​останні роки, а також великими і постійно зростаючими обсягами експорту малини з України в 2016-2019 роках. Додатковим фактором підвищення інтересу до української ягоди стали заморозки в Польщі на початку травня цього року, які суттєво пошкодили плантації суниці садової. Це дозволяє говорити про непогані перспективи поставок суниці з України в Польщу та інші країни Євросоюзу не тільки в замороженому, але і в свіжому вигляді.

«Україна починає сезон реалізації ґрунтової суниці садової в середньому на 10 днів раніше, ніж Польща, що дозволяє нам претендувати на поставки цієї ягоди навіть в свіжому вигляді на польський ринок, а також на ринки північних країн Європи, адже відстань від України до найбільших центрів споживання ягід в ЄС менше, ніж від провінції Уелва (Huelva) в Іспанії. У той же час, слід визнати, що для успішної реалізації таких планів нашим виробникам потрібно ще чимало попрацювати над розвитком технологій доробки і логістики ягоди, а ось якість суниці в нашій країні вже зараз досить висока і вже зараз абсолютно легально вирощуються дуже хороші сорти»,- зазначає Андрій Ярмак.

Відзначимо, що участь в торговому форумі буде безкоштовною для всіх учасників конференції, які хочуть експортувати свіжі і заморожені ягоди: суницю садову, малину, лохину, ожину, смородину, жимолость і т.п. Однак організатори події: УПОА і АПК-Інформ: овочі і фрукти проведуть попередній відбір учасників переговорів за критеріями готовності до експорту.

Для участі в експортному торговому форумі по ягодам, постачальник повинен мати сертифікат Global G.A.P для свіжої ягідної продукції або підтвердити, що він знаходиться в процесі його отримання, а постачальник заморожених ягід – підтвердити наявність сертифіката HACCP. Також учасники В2В переговорів повинні володіти англійською мовою, мати каталог продукції англійською мовою, функціональний сайт англійською мовою і довести наявність необхідних для системного експорту обсягів ягід. Сертифікація EU Organic також є обов’язковою для постачальників органічних ягід в свіжому або замороженому вигляді.

Організатори очікують, що дана подія дасть потужний поштовх розвитку експорту свіжих ягід з України, з огляду на очікування рекордного врожаю лохини в 2019 році. Також, за оцінками експертів, урожай суниці садової теж може бути рекордним, не дивлячись на втрати від заморозків в західних регіонах країни.

Додатковою можливістю для пошуку контрагентів з продажу ягід на експорт є торгова платформа на базі Telegram, створена за підтримки регіонального проекту з розвитку плодоовочевої торгівлі ФАО і ЄБРР. Торговий майданчик отримав назву EastFruit Trade Platform. У ній вже більше тисячі учасників з 16 країн світу, в тому числі і найбільші оптовики і виробники з України, Узбекистану, Росії, Білорусі, Казахстану, Таджикистану, Молдови, Грузії, Туреччини та інших країн.

Для тих же, хто хоче продати або купити саджанці ягід, упаковку для них, послуги транспортування, технології для охолодження або зберігання та інші послуги, нещодавно була створена платформа EF Fruittechnology, яка вже зібрала близько 350 учасників. Обидві платформи є абсолютно безкоштовними і відкритими для учасників, хто виконує правила цих майданчиків.

Fruit-Ukraine.org