Травневе підвищення ціни на ринку яблука України не зможе вирівняти ситуацію в цілому невдалого сезону - УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Травневе підвищення ціни на ринку яблука України не зможе вирівняти ситуацію в цілому невдалого сезону – УПОА

Травневі свята в Україні завершилися позитивними змінами на ринку яблук і ціни почали поступово зростати,  повідомляють представники Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Як зазначають аналітики УПОА, такі зміни не зможуть вирівняти сезон яблук в Україні в цілому й практично усі учасники ринку вважають його невдалим, через відсутність прийнятних цін від самого початку реалізації у 2018 році.

Адже багато хто з українських виробників вже завершив реалізацію продукції, а ті фермери, що мають у сховищах певні обсяги яблук, не можуть гарантувати гуртові партії продукції належної якості. За сортове різноманіття мова взагалі не йде: основні сорти, які на даний час можуть запропонувати українськи садівники, це «Айдаред», «Джонаголд» та у меншій мірі «Голден Делішес».

Представники УПОА вважають, що подорожчання яблук до 7-9 грн/кг є доволі прогнозованою ситуацією, оскільки обсяги якісної продукції у сховищах суттєво скорочуються, але за час, що лишається до завершення сезону 2018/2019, майже ніхто не зможе отримати пристойні прибутки.

Fruit-Ukraine.org