Поточний тиждень приніс українським фермерам збільшення оптових цін на суницю садову у 1,5 рази - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Поточний тиждень приніс українським фермерам збільшення оптових цін на суницю садову у 1,5 рази

Оптові ціни на суницю садову в Україні на поточному тижні виросли в середньому в півтора рази.

Так, 29 травня почали надходити повідомлення про те, що в південних регіонах України фермери продають суницю з поля за викидними цінами, які іноді знижувалися до 12-15 грн / кг ($ 0,45-0,57 за кг) , і навіть, нібито, надходять пропозиції про продаж великих партій дешевше 10 грн/кг, хоча, при цьому, очевидно, що якісні параметри такої ягоди були невисокими.

В результаті, повідомляє проект EastFruit, навіть не оптових ринках Києва дрібнооптові партії суниці садової продавалися дешевше 20 грн/кг ($ 0,75 долара за кг), що стало справжнім шоком, але, одночасно з цим, залучило нових покупців в цей сегмент бізнесу. Незважаючи на те, що заморозчики не планували починати сезон закупівлі ягід для переробки до 3-7 червня, вони оперативно стали готуватися до сезону і вже в четвер, 30 червня, спробували купити перші великі партії ягоди.

Аналогічно, за даними операторів оптового ринку, продажі суниці буквально за один день виросли в рази, що дозволило їм збільшити замовлення на ягоду від фермерів на четвер.

Таким чином попит на суницю виріс як на свіжому ринку, так і серед переробників, що дозволило виробникам відчути навіть деякий дефіцит продукції. Тим більше, що пік збирання суниці садової в південних регіонах України вже пройдено, і вибірки почали знижуватися. При цьому центральні регіони тільки почали прибирати перші партії ягід, а північні взагалі навіть не приступали до збирання.

Таким чином в четвер ягідники вже не пропонували суницю на переробку дешевше 17-20 грн / кг ($ 0,64-0,75 долара за кг). У центральних регіонах ціни пропозиції суниці з поля навіть перевищували 20 грн /кг. На оптових ринках Києва ціни на дрібнооптові партії суниці виросли відразу на 7-10 грн / кг ($ 0,30-0,38 долара за кг), а їх мінімальне значення було близьким до 30 грн / кг ($ 1,13 долара за кг) .

Думки учасників ринку щодо перспектив ціноутворення на суницю в найближчі дні розділилося. Фермери впевнені, що ціни будуть рости, тому що зросте попит серед споживачів. У той же час переробники вважають, що не варто платити більше 20 грн / кг при переробці ягоди і вважають за краще чекати виходу на ринок фермерів з центральних і північних областей країни.

Втім, переробники охоче купують ягоду високої якості і за ціною 20 грн/кг, розуміючи, що вони зможуть її експортувати істотно дорожче в цьому сезоні, враховуючи очікуване зниження виробництва суниці в Польщі внаслідок весняних заморозків. Найімовірніше вони не припинять закупівлі і в тому випадку, якщо ціни зростуть на 10-15%.

Fruit-Ukraine.org