Ціни на українському ринку кісточкових будуть знижуватися найближчим часом - УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на українському ринку кісточкових будуть знижуватися найближчим часом – УПОА

На гуртових майданчиках країни наразі фіксується суттєве збільшення пропозиції імпортних кісточкових . Так в травні 2019 року Україна імпортувала найбільший в цьому місяці за останні 5 років обсяг кісточкових – 1,45 тис. тонн загальною вартістю $ 1,72 млн.

«Затримка визрівання ягід та кісточкових у вітчизняних господарствах створила непогану можливість для імпортерів кісточкових на ринку України. Завдяки відсутності конкуренції із вітчизняноми кісточковими і все ще відносно невисокою конкуренцією із ягодами, сьогодні імпортери продають кісочкові на 35 -50 % дорожче ніж в попередньому році . В 2018 році ситуація була зовсім іншою, ягід на ринку було набагато більше, а перші українські абрикоси почали продаватись ще на початку червня і коштували вони в 1,5 рази дешевше ніж сьогодні», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

Коментуючи поточну ситуацію, аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) зазначають, що ціна на ринку кісточкових буде знижуватися вже найближчим часом.

“Відбуватиметься це за рахунок збільшення пропозиції від українських виробників, що, природньо, знизить ціни на імпортну продукцію. Вже незабаром на український ринок, наприклад, масово вийде перший абрикос ранньостиглих сортів, перші невеликі партії якого вже пропонуються сьогодні. Тому, по мірі насичення ринку продукцією кісточкових культур буде падати й їх ціна поки не досягне свого найнижчого діпазону наприкінці липня – початку серпня”,- зазначила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Fruit-Ukraine.org