Прогнози УПОА виправдовуються: ціни на цибулю в Україні стали найнижчими в регіоні - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Прогнози УПОА виправдовуються: ціни на цибулю в Україні стали найнижчими в регіоні

Поліпшення погодних умов у південних регіонах України призвело до різкого зростання пропозиції цибулі на ринку. Припинення дощів і висока температура повітря дозволили овочівникам знову вийти на поле та почати перерване раніше прибирання цибулі ранніх сортів і озимої цибулі.

В результаті різкого зростання пропозиції, середні оптові ціни на цибулю знову обвалилися.

Як повідомляє проект EastFruit, якщо в середині попереднього тижня цибулю продавали по 10-12 грн / кг (38-45 центів США за кг), то вже в понеділок 17 червня на ринку з’явилися пропозиції цибулі за цінами від 5 до 8 грн/кг, тобто 20-30 центів США за кг. В даний момент в продаж надходить в основному озимий гібрид цибулі Фольф F1 (Wolf F1), який добре себе зарекомендував в умовах України.

“Місяць потому оптові ціни на цибулю в Україні перевищували $ 1 долара США за кг. Втім, вже тоді ми спрогнозували їх падіння в новому сезоні. Як бачимо, ці прогнози вже починають збуватися”,- говорить директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва. 

Таким чином ціни на цибулю в Україні на даний момент стали найнижчими в регіоні. Навіть в Таджикистані і Узбекистані цибулю можна купити не дешевше 27-30 центів США за кг, в той час як в Україні можна знайти продукцію навіть за 20-22 цента. Туреччина в даний момент експортує цибулю за цінами від $ 350 доларів США за тонну і у неї немає проблем з попитом на продукцію. Щоб уникнути таких ситуацій, коли ціни на цибулю в Україні то злітають до небес, то падають нижче собівартості, українським овочівникам варто серйозно задуматися над системним експортом цибулі. 

Трейдери відзначають, що якість української цибулі після рясних опадів залишається не ідеальною. Якби не цей фактор, то продукцію можна було б зараз успішно експортувати в країни Євросоюзу, де ціни як і раніше тримаються на досить високому рівні, хоч вони і почали вже знижуватися. Минулого тижня, наприклад, середня оптова ціна на цибулю ріпчасту в Польщі сягала 93 центів США за кг. 

В даний час українську цибулю вже почали експортувати в Молдову, де ціни в середньому в два рази вище, ніж в Україні. Також почали надходити повідомлення про постачання української ранньої цибулі в Білорусь.

Fruit-Ukraine.org