Індія може стати альтернативою російському ринку яблука для українських виробників - Федір Рибалко - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Індія може стати альтернативою російському ринку яблука для українських виробників – Федір Рибалко

Індія могла б стати прекрасною альтернативою російському ринку яблука для українських виробників, тим більше, що вона може платити за яблуко більш високу ціну, ніж Росія, навіть з урахуванням додаткових витрат на упаковку і доставку яблука. Про це зазначив керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, коментуючи підвищення мита Індією на поставки яблука та горіхів з США, що сталося минулого тижня та фактично забороняє експорт американської продукції на індійський ринок 

“Проте, в Україні далеко не всі садівники вміють зробити яблуко необхідної якості, яке б витримало такий тривалий трансфер і далеко не у всіх є необхідні добре пофарбовані червоні сорти яблука, необхідні для поставок в Індію»,- говорить Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Ще одна особливість ринку яблук Індії – це потреба в яблуці невеликих і середніх калібрів, в той час як в Україні акцент робиться на більш велике яблуко. Ну і питання сортування та пакування яблука, а також обробки інгібіторами етилену на базі 1-MCP у нас теж поки відпрацьовані лише деякими з фермерів, що істотно зменшує обсяги доступного для експорту з України яблука», – зазначає глава УПОА.

УПОА зазначає, що постійно отримує нові запити від імпортерів яблука з Індії на постачання української продукції. «Коли ми готували торгову місію на Близький Схід, нам було нелегко вийти на імпортерів яблука. А ось з Індією все виявилося простіше – імпортери самі успішно знаходять нас і запитують контакти українських постачальників. Додатково, звичайно ж, ми самі пропрацювали контакти імпортерів з Індії, Бангладеш та інших країн даного регіону, і вирішили запросити їх для участі в торговому форумі 14 серпня 2019 року в рамках міжнародної конференції «Яблучний бізнес України 2019», яка в цьому році відбудеться в м Дніпро»,- говорить Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

Що стосується волоського горіха, то тут теж є непогані можливості для України. Щорічно Індія ввозить близько 20 тис. тонн волоського горіха в шкаралупі на суму понад $ 40-50 млн. Практично 100% поставок волоського горіха в Індію забезпечують всього дві країни – США та Чилі. Україна епізодично експортує невеликі партії волоського горіха на ринок Індії, проте системних поставок до останнього часу не було. Очевидно, що поставляти на цей ринок горіх можна буде лише в тому випадку, якщо його якість буде відповідати рівню якості волоського горіха з США і Чилі.

«З урахуванням перспектив зростання виробництва сортового волоського горіха в Україні в найближчі роки, Індія може стати перспективним напрямком для поставок. Горіховоди України кажуть, що в урожаї 2019 року вже буде не значний обсяг якісного сортового горіха з нових інтенсивних садів, який міг би теоретично бути експортований в Індію»,- зазначає економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

За даними  проекту EastFruit, в сезоні 2018/19 років Україна експортує понад 60 тис. тонн яблука на суму близько $ 22 млн або майже в півтора рази більше, ніж в попередньому сезоні. Експорт горіха в натуральному вираженні також виросте, причому теж майже в півтора рази, проте виручка від експорту горіха знизиться, через падіння світових цін на волоський горіх і зниження попиту на несортові горіхи. Очікується, що Україна в цьому сезоні на експорті волоського горіха заробить близько $ 125-130 млн, причому основна частина експортного потоку припаде на несортовий горіх.

Fruit-Ukraine.org