Подорожчання томату в Україні відбулося на фоні зменшеної пропозиції та підвищеного попиту на ринку - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Подорожчання томату в Україні відбулося на фоні зменшеної пропозиції та підвищеного попиту на ринку

Пропозиція тепличного томату в Україні минулого тижня різко скоротилася, а основною причиною даного факту послужила спекотна сонячна погода. Крім того, через прохолодну погоду на початку літа початок збирання ґрунтового томата в країні дещо затримується.

“Пропозиція на ринку тепличного томату сьогодні скоротилася. Це відбувається на фоні великого попиту на ринку. Звісно, що така ситуація призвела до підвищення цін у даному овочевому сегменті”,- коментує ситуацію директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

Як повідомляє EastFruit, в результаті великі тепличні комбінати отримали можливість підвищити відпускні ціни і на сьогоднішній день пропонують томат за ціною 28-30 грн / кг ($ 1,07-1,14 / кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж станом на 13-14 червня. Помідори із плівкових теплиць сьогодні надходять у продаж по 23-25 ​​грн / кг ($ 0,88-0,95 / кг), що в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж за вищезгаданий період. При цьому продавці відзначають, що незважаючи на подорожчання продукції, темпи збуту залишаються досить високими.

Також варто відзначити, що сьогодні продаж томата із плівкових теплиць в Україні ведеться практично в 2 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року, ціна на тепличну продукцію сьогодні в середньому в 1,7 рази вище, ніж рік тому.

Fruit-Ukraine.org