Ціни на тепличні томати в Україні зростають, на ринку огірка - протилежна тенденція - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на тепличні томати в Україні зростають, на ринку огірка – протилежна тенденція

Протягом минулого тижня в Україні зберігалося зростання цін на тепличні томати.

За словами операторів ринку, вже майже 2 тижні в вітчизняних комбінатах, зважаючи на міжсезоння, відзначається дефіцит пропозиції тепличних томатів, а обсяги поставок імпортної продукції не можуть повністю задовольнити купівельний попит.

Як результат, повідомляє проект EastFruit, наприкінці минулого тижня ціни на тепличні томати в Україні зросли до позначки $ 1,57 / кг, в той час як на попередньому тижні томати пропонувалися в середньому по $ 1,04 / кг.

Як зазначає директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, на тлі подорожчання тепличної продукції, поставки ґрунтового томата на українському ринку як і раніше залишалися малооб’ємними.

“При цьому якість даної продукції в більшості випадків оцінювалося нижче середньої. Ця обставина тільки надавала підтримку цінам на тепличні томати”,- пояснила фахівець.

На відміну від томатів, на ринку гладкого довгого тепличного огірка на минулому тижні встановилися протилежні цінові тенденції, так як пропозиція огірків з  теплиць поступово збільшувалася. Так, в Україні дана продукція подешевшала до $ 0,43 / кг. На думку операторів ринку, на відміну від тепличних томатів негативної цінової динаміки в цьому сегменті сприяло збільшення пропозиції ґрунтового огірка за доступнішими цінами.

Fruit-Ukraine.org