Ціни на картоплю та цибулю в Україні знову пішли вгору - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на картоплю та цибулю в Україні знову пішли вгору

Ціни на картоплю на українському овочевому ринку, після зниження тижнем раніше, знову пішли вгору.

Так, під кінець минулого тижня діапазон цін на картоплю склав 32-39 центів за кг, впритул наблизившись до цін на цю продукцію в Польщі (35-45 центів за кг), про це повідомляє проект EastFruit

Більш того, картопля на українському ринку вже не тільки вдвічі дорожче, ніж роком раніше, але, і зовсім, досягла рекордних для цього періоду цінових значень як мінімум за останні п’ять років.

Коментуючи ситуацію на ринку картоплі, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва зазначає, що в подальшому ціни на картоплю в Україні будуть все ж таки знижуватися. “З початком масового прибирання картоплі нового врожаю українськими фермерами буде вирівнюватися баланс попиту та пропозиції, що й призведе до деякої стабілізації цінової ситуації на ринку”,- зазначила фахівець. 

Іншою новиною овочевого ринку минулого тижня стало подорожчання ріпчастої цибулі. 

Причиною тому, за словами Катерини Звєрєвої, послугувала холодна дощова погода, що склалася у південних регіонах України, де виробляється основна частка даної продукції.

Так, за підсумками тижня ціни на цибулю в Україні зросли на 8-9% до 24-28 центів за кг, хоча до цього безперервно знижувалися з середини липня через проведення активної збиральної кампанії виробниками овочів.

Fruit-Ukraine.org