На зовнішніх ринках користуються попитом невеликі за розміром безнасінневі кавуни - Катерина Звєрєва - УПОА Українська плодоовочева асоціація

На зовнішніх ринках користуються попитом невеликі за розміром безнасінневі кавуни – Катерина Звєрєва

У поточному сезоні український кавун залишається найбільш доступною ягодою на ринку. Продати кавун оптом з поля зараз можна в середньому по 3,5 грн / кг (близько 14 центів США за кг).

Це підтверджують і самі українські виробники.

Як повідомляє EastFruit, при цьому найбільш затребуваним, за словами президента кооперативу «Південий союз», глави ПП «Олександр А. Синенко» Олександра Синенка, сьогодні на ринку є тип “Кримсон Світ”. Що ж стосується розмірів ягід і напрямків збуту, то тут, на думку великого виробника, все залежить від менталітету споживача, від специфіки самого кавуна, а також від виду тари та упаковки.

«Кавуни великих розмірів йдуть на внутрішній ринок, оскільки таку ягоду потрібно відокремити і поштучно упакувати. При тривалому транспортуванні великий кавун сам себе травмує. Тому на експорт йдуть сорти невеликого розміру», – пояснює експерт.

Модні в цьому сезоні екзотичні жовті кавуни, а також ягоди квадратної форми в основному націлені на внутрішній ринок споживання, додає Олександр Синенко.

При цьому, за словами директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерини Звєрєвої, саме орієнтація вітчизняних виробників на вирощування кавуну великого калібру традиційних насінневих сортів є основною перешкодою при експорті української продукції. “Великі торгові мережі, зокрема в країнах ЄС, вже давно адаптувалися до вимог тамтешніх споживачів – це має бути кавун з невеликою кількістю насіння невеликого розміру. Саме тому, через невідповідність цим вимогам, сьогодні український кавун неохоче купують в Європі. І сьогодні Україна випала навіть з ТОП-25 найбільших світових експортерів цієї ягоди”,- зазначила фахівець ринку додавши при цьому, що через це українська продукція ще й суттєво програє в ціні чеським, французьким й навіть російським кавунам. 

Fruit-Ukraine.org