Через недоотримання врожаю сезон баштанних в Україні цього року завершується раніше - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Через недоотримання врожаю сезон баштанних в Україні цього року завершується раніше

У нинішньому році сезон баштанних в Україні завершиться в середньому на два тижні раніше, ніж в 2018 році.

“Сезон, що минає можна назвати невдалим для українських виробників баштанних, адже він позначився складнощами з реалізацією продукції та несприятливими цінами для фермерів. Також можна й додати, що несприятливі погодні умови минулого літа, що супроводжувалися посухою в основних регіонах виробництва українських динь та кавунів – на півдні України – позначилися й на якості продукції”,- коментує ситуацію директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

Так, згідно з даними щоденного моніторингу проекту EastFruit, якщо в минулому році сезон реалізації динь і кавунів закінчився в середині вересня, то в цьому році виробники вже все частіше повідомляють про завершення сезону продажів.

На сьогоднішній день виробники пропонують до продажу залишкові партії кавунів по 1,5-4 грн / кг ($ 0,07-0,16 / кг), що в середньому в 2 рази дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня. Тим часом, останні партії динь фермери готові відвантажувати по 2,5-6 грн / кг ($ 0,10-0,24 / кг) в залежності від сорту та якості, тоді як тижнем раніше ціна на цю продукцію була на 15% вище, ніж сьогодні.

Варто відзначити, що ціна на кавуни в Україні на сьогоднішній день в середньому вже на 35% нижче, ніж в аналогічний період минулого року. Ціни на дині в середньому знизилася на 45% в порівнянні з ціною на дану продукцію роком раніше.

Fruit-Ukraine.org