Садівники вимагають не ліквідовувати державну підтримку з розвитку садівництва - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Садівники вимагають не ліквідовувати державну підтримку з розвитку садівництва

Садівники, профільні асоціації та галузеві громадські організації звернулися до Верховної Ради України з вимогою передбачити в бюджеті 2020 року подальшу дію програми 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та нагляд за нами». Про це повідомляє Agronews.ua.

 

Спільне звернення до Верховної Ради підписали:
1. Асоціація «УКРСАДПРОМ»
2. Всеукраїнська громадська організація «Українська горіхова асоціація»
3. Асоціація «Ягідництво України»
4. Українська корпорація по виноградарству та виноробній промисловості «Укрвинпром»
5. Всеукраїнська Асоціація виробників продукції садівництва і виноградарства
6. Громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ»
7. Асоціація хмелярів України

 

Нагадаємо, що Кабінет міністрів надав до Верховної Ради Проект бюджету на 2020 рік без бюджетної програми 2801350. Також, минулого тижня на першій офіційній зустрічі Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький з галузевими асоціаціями АПК розповів про необхідність ліквідації державної підтримки з розвитку садівництва. Натомість, садівники не розділяють такої позиції та вимагають від уряду не ліквідовувати їх підтримку.

 

«На сьогоднішній день садівництво є однією з найбільш рентабельних галузей усього агропромислового комплексу України. А подальший розвиток цієї галузі є важливим не тільки з точки зору продовольчої безпеки України, але й з точки зору соціальної відповідальності та забезпечення робочими місцями сільського населення країни», – коментує необхідність подальшої дії Програми директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

 

Копія підписаного громадськими організаціями та галузевими асоціаціями Спільного Звернення до Верховної Ради України:

 

«Припинення фінансової підтримки галузі, яка з року в рік нарощує показники експорту призведе не тільки до погіршення позицій українських виробників на міжнародних ринках, але й до зменшення надходження коштів до державного бюджету. З урахуванням того, що основні конкуренти українських садівників на світовій арені мають програми державної підтримки, конкуренція з боку України суттєво послабне», – пояснює ситуацію виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

 

Fruit-Ukraine.org