Поліпшивши рівень маркетингу у плодоовочевому бізнесі можна збільшити прибуток в 3-4 рази - думка - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Поліпшивши рівень маркетингу у плодоовочевому бізнесі можна збільшити прибуток в 3-4 рази – думка

Маркетинг у плодоовочевому бізнесі не буває безкоштовним. Втім, більшість виробників в країнах пострадянського простору навіть не заносять витрати на нього до своїх бізнес-планів. Про це заявив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак виступаючи перед учасниками Національної конференції «Плодоовочевий сектор Молдови – кращі інвестиційні ніші», яка відбулася 15 жовтня 2019 року в Кишиневі за участі представників УПОА. 

 “У більшості випадків, коли я бачу бізнес-плани складені в Молдові чи Україні, у мене створюється враження, що люди не збираються заробляти гроші за ним, так як відсутні витрати на маркетинг. Тобто, бізнесмени планують витрати в надії, що вони самі в подальшому конвертуються в гроші, але так не буває. Саме тому існує величезна різниця в цінах на продукцію, вироблену в Молдові і ряді інших країн – молдавський виробник втрачає на маркетингу набагато більше, ніж заробляє на виробництві. Поліпшивши же рівень маркетингу можна збільшити прибуток в 3-4 рази», – сказав Андрій Ярмак.

За його словами, коли багато виробників говорять про необхідність експорту, необхідно розуміти, що витрати на системний експорт однієї компанії складуть від $ 100 тис. на рік і більше. Це гроші, які вкладаються в рекламу, найм професійних співробітників, участь у виставках. Відповідно, якщо обсяги продажів невеликі, експорт цілком може бути збитковим.

Fruit-Ukraine.org