В Україні знов подорожчали тепличні огірки - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні знов подорожчали тепличні огірки

На цьому тижні в Україні знову подорожчали тепличні огірки. На сьогоднішній день продажі ведуть поодинокі комбінати, в той час як більшість господарств про завершення реалізації огірків попереднього обороту заявили ще минулого тижня. При цьому попит з боку оптових компаній і роздрібних мереж залишається стабільно високим, що і дозволило продавцям в черговий раз підвищити відпускні ціни в даному сегменті.

Зокрема, як повідомляє проект EastFruit, на даний момент ціни на огірок з місцевих тепличних комбінатів варіюються в діапазоні 35-38 грн / кг ($ 1,44-1,57 / кг). Таким чином, тільки з початку поточного тижня ця продукція подорожчала в середньому на 25%. Нагадаємо, що ще тиждень тому ціни в цьому сегменті не перевищували 30 грн / кг ($ 1,24 / кг).

Також в невеликій кількості на українському ринку присутній імпортний огірок з Туреччини, ціни на який сьогодні озвучуються на рівні 32-33 грн / кг ($ 1,32-1,36 / кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. 

В результаті, на сьогоднішній день ціни на огірок в українських тепличних комбінатах вже в середньому на 8% вище, ніж в аналогічний минулорічний період. За словами учасників ринку, масові поставки імпортної продукції ще не почалися через погіршення погодних умов в Туреччині. Однак вже з наступного тижня багато операторів прогнозують зростання поставок турецького огірка, що цілком ймовірно спричинить за собою зниження цін і на місцевий тепличний огірок. 

Fruit-Ukraine.org