Необмежений доступ постачальників з України до ринку яблук Індії відкрито! - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Необмежений доступ постачальників з України до ринку яблук Індії відкрито!

Як стало відомо Українській плодоовочевої асоціації (УПОА), сьогодні було отримано офіційну відповідь компетентного органу Індії про успішне закінчення пробного терміну поставок українського яблука в цю країну. Відповідно, найближчим часом обидва компетентні органи повинні опублікувати детальну інформацію про те, з якого числа можна буде починати експортні відвантаження яблука.

 

Експерти EastFruit повідомляють, що в 2019 році, згідно з офіційними даними статистики Індії, Україна поставила в цю країну 325 тонн яблука, що приблизно відповідає 18 морським контейнерам. Це, безсумнівно, перевищує встановлені раніше обсяги пробних поставок в розмірі 8-9 контейнерів, однак не зовсім зрозуміло, як це стало можливим.

 

«Нам всетаки слід дочекатися офіційних документів про можливості експортних відвантажень, перш ніж робити однозначні висновки. Однак ми можемо сказати, що кількість запитів на поставку яблука з України в Індію у нас залишається дуже високою, переважно тому, що Китай як і раніше не може постачати яблуко на цей ринок», – коментує Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.


Оскільки в 2019 році урожай яблука в Україні різко знизився, внутрішні ціни виросли, експортні відвантаження поки залишаються мінімальними, а в США урожай яблука дуже високий, цілком можливо, що експортний потенціал не зможе бути в цьому сезоні реалізований повністю. Проте продажі яблука на експорт однозначно будуть активізовуватися вже в січні-лютому.

 

«У січні, лютому і березні в Індії багато свят і споживання зростає. Крім того, в цей період запаси місцевої продукції виснажуються, і Індія нарощує експорт. Ще один фактор – індуси люблять солодке яблуко, а яблуко, яке зберігалося кілька місяців, стає солодшим. Саме тому поставки українського яблука в Індію в цей період можуть бути дуже актуальними. За нашою інформацією, основний обсяг яблука в Індію імпортується саме в лютому-травні, а з червня імпорт починає знижуватися», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).


Він також вважає, що Індія, потенційно, може стати дуже важливим ринком збуту для яблука з України, але має величезну специфіку і ніколи не зможе стати повноцінною заміною ринку Росії. «США, Італія та Чилі поставляють 40-50 тис. тонн яблука в рік на цей ринок. До початку торгових воєн, США взагалі поставляли до 150 тис. тонн яблука до Індії. Однак в Україні дуже небагато такого яблука, яке потрібно для споживачів цієї країни: яблуко має бути середнього або дрібного калібру, переважно червоного кольору, причому, чим вище забарвленість, тим краще і, найголовніше, яблуко має витримати 60 днів транспортування без втрати якості і пружності, адже яблуко продаватимуть в основному на розкладках і базарах при дуже високій температурі повітря. Тому, я не думаю, що Україна зможе постачати більше 5-7 тис. тонн яблука до Індії за сезон в найближчі пару років», – прогнозує Андрій Ярмак.

 

Для порівняння Польща в 2019 році поставила майже 20 тис. тонн яблука до Індії, проте це сталося з причини величезного перевиробництва яблука в 2018 році та вкрай низьких цін на нього в країні. У звичайні ж сезони експорт яблука в Індію з Польщі не перевищує 4-5 тис. тонн.

 

Fruit-Ukraine.org