Андрій Жуков: Український менталітет – я все сам, не віддам нічого нікому – вже давно не працює - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Андрій Жуков: Український менталітет – я все сам, не віддам нічого нікому – вже давно не працює

Близько 2 років тому інвестиційний банкір Андрій Жуков зі своїми партнерами прийняв стратегічне рішення: вкласти кошти в ягідний бізнес та стати власником підприємства S.B.Frozen Foods. Нагадаємо, що компанія S.B.Frozen Foods нещодавно приэдналася до Української плодоовочевої асоціації. Сьогодні підприємство закуповує продукцію у малих фермерів, має власні поля та лінію заморозки і переробки в Івано-Франківській області України, а також експортує плодоовочеву продукцію в ЄС та інші країни.
Про те, як вийти компанії з парадигми дрібного підприємництва та почати реалізовувати амбіції в повну силу, чому ягідний бізнес є трендовим та які переваги в українських продуктів на зовнішніх ринках читайте в інтерв’ю з Андрієм Жуковим.

 

Чому Ви прийняли рішення зайнятися ягідним бізнесом?
Андрій Жуков:
Як інвестбанкір я спеціалізуюся на напрямку агробізнесу та маю великий практичний досвід у роботі з аграрними підприємствами. На мій погляд, в Україні ягідний бізнес – молодий, і знаходиться наразі в фазі зростання. Довгий час я займався трендвотчінгом: вивчав цю тему та шукав перспективні проекти для себе та своїх партнерів. Головним завданням було знайти те, що викликало би справжній драйв і бажання розвивати цю справу, а не банальна реалізація власних інтересів отримання доходу. Паралельно з цим, знайомі почали розповідати мені про лохину як про нову культуру, багато хто з них заклав плантації на декілька гектарів. Також я помічав, що велика кількість людей переходить на здорове харчування, і зрозумів, що ягоди можуть стати саме цим трендовим бізнесом.

 

Яким був старт компанії, і з якими першими проблемами довелося зіткнутися?
Андрій Жуков: Мій вхід як інвестора, був спрямований на посилення існуючого бізнесу – заводу. Це було правильне партнерство з сильною компетенцією в плані виробництва, і ми разом сформували нову стратегію розвитку. Розвивали не тільки з точки зору вкладення коштів, а й з метою зміцнення по частині маркетингу, системності процесів, підходів, технологій, потужностей. Разом нам вдалося змінити мислення, вийти з парадигми дрібного підприємництва, та почати реалізовувати амбіції по-крупному, на іншому рівні.

 

Виступаючи на конференціях, Ви доволі часто ділитеся своїми ноу-хау власного бізнесу, а також інформацією про ціни та технології. Вас не лякає конкуренція?
Андрій Жуков: Український менталітет – я все сам, не віддам нічого нікому – вже давно не працює. Я не боюся конкуренції, більше того, виступаю за те, щоб українські виробники і переробники працювали в кооперації. Адже синергія наших зусиль дасть можливість формувати спільні партії продукції на експорт, гарантувати імпортеру необхідні обсяги та асортимент. Я хочу об’єднуватися з іншими фермерами та агробізнесменами для збільшення товарних партій і різноманітності нашої продукції на світовому ринку. У мене зараз, наприклад, є інформація про контракт на бобові (нут). Наша спеціалізація інша – мої умови зберігання не підходять, ми займаємося  заморожуванням. Але я цілком готовий передати цей договір іншому, напишіть на info@sbfrozenfoods.com, та реалізуйте контракт.

 

На конференції «Збільшення прибутків в агробізнесі»  у Києві Ви згадували про робочі поїздки в Європу. Чи можна застосувати європейський досвід в українських реаліях?
Андрій Жуков: На мій погляд, нашим бізнесменам бракує сміливих ідей, руху. 99%  постачальників не знають англійської мови, і не можуть підтримати розмову з європейськими партнерами без перекладача. У 75% немає електронної пошти, а якщо є, то відповідь можна отримати через тиждень, а то і місяць. Мені запам’яталися слова екс в.о  міністра аграрної політики та продовольства Ольги Трофімцевої на цій конференції. Зокрема, вона розповідала про те, як звела іноземних партнерів з українськими виробниками. Ті взяли на себе зобов’язання виконати контракт, а через деякий час просто перестали виходити на зв’язок. Таких компаній досить багато. У S.B. Frozen Foods дотримуються зовсім інших підходів, ми формуємо відповідальний ланцюг поставок, системно працюючи на ринку. Також у компанії робиться усе можливе, для того щоб відповідати стандартам міжнародної торгівлі.

 

Які переваги, на Ваш погляд, українських продуктів на зовнішніх ринках?
Андрій Жуков:Я вважаю, що у нас в Україні є унікальні продукти. S.B. Frozen Foods співпрацює з малими фермерами по всій Україні, які вирощують і збирають якісні «дикороси»: ягоди, гриби, які знають на світовому ринку. Коли приїжджає переробник з Європи до нас, він чітко знає, звідки йому необхідно брати продукцію, з якого регіону, якої якості. Йому відомо, що наприклад, екологічно чиста ягода росте на Прикарпатті України. Тому наразі завдання компанії – це виробництво та реалізація якісної, згідно з європейськими стандартами, агропродукції та продукції з високою доданою вартістю на внутрішніх та зовнішніх ринках.

 

Наскільки той рівень прибутку, на який Ви вийшли на даний момент, відповідає початковим очікуванням?
Андрій Жуков:В першу чергу мене цікавить просування, розширення та експансія бізнесу на європейські ринки. Я розумію, що протягом як мінімум 3 років в компанію потрібно ще вкладати кошти. Сьогодні наша стратегія – стати надійним партнером для операторів українського ринку і зарубіжних партнерів.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Agri-gator.com