В ЄС зменшується споживання столового винограду - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В ЄС зменшується споживання столового винограду

Світове виробництво столового винограду в сезоні 2019/2020 зросте на 4% у порівнянні з попереднім сезоном, і складе 23,4 млн тонн. Такий прогноз опублікувало Міністерство сільського господарства США (USDA) у своєму грудневому звіті.

 

Незважаючи на скорочення валового збору винограду в ЄС, причиною якого були сильні проливні дощі в цьому регіоні, світове виробництво не тільки не знизиться, але й перевершить минулорічні показники. Втрата частини урожаю винограду країнами ЄС компенсується збільшенням валового збору цих плодів у Китаї.

 

Прогнозується, що виробництво столового винограду в Китаї зросте на 900 тис. тонн та складе 10,8 млн тонн. Очікується, що таке суттєве збільшення врожаю призведе до підвищення експорту, який в сезоні 2019/2020 складе 320 тис. тонн. Також експерти зазначають, що поставки столового винограду з Китаю зростуть в такі країни, як Таїланд та В’єтнам. В той же час імпорт даної продукції в Піднебесну знизиться до 250 тис. тонн, оскільки збільшення валового збору відобразиться на об’ємах внутрішньої торгівлі, що в свою чергу знизить попит на імпортну продукцію.

 

Очікується, що виробництво столового винограду в Індії збільшиться на 200 тис. тонн до рекордних 3 млн тонн. Однак, це все одно менше, ніж очікувалося спочатку. Сильні дощі у вересні та жовтні на півночі Махараштри призвели до зниження врожаю та суттєво вплинули на якість винограду. На фоні невеликої кількості продукції експортної якості зовнішні поставки столового винограду зменшаться на 27 тис. тонн та складуть 220 тис. тонн.

 

Виробництво винограду в Туреччині в сезоні 2019/2020 збільшиться до 2 млн тонн, не дивлячись на те, що оператори ринки повідомляли , що виноградники в Егейському регіоні сильно постраждали в результаті проливних дощів та граду. Експорт столового винограду з Туреччини залишиться на колишньому рівні та складе близько 180 тис. тонн. Відсутність нових сортів, яким на сьогоднішній день віддають перевагу іноземні споживачі, обмежує попит на турецький виноград зі сторони імпортерів.

 

Валовий збір столового винограду в ЄС зменшиться на 220 тис. тонн до 1,4 млн тонн, оскільки сильні дощі під час цвітіння призвели до суттєвих втрат урожаю в Італії, яка є одним з лідерів з виробництва столового винограду в регіоні. Не дивлячись на скорочення виробництва, очікується, що імпорт залишиться на рівні 690 тис. тонн, у зв’язку зі зниженням попиту на внутрішньому ринку. Експерти стверджують, що у зв’язку зі зменшенням виробництва та невисоким попитом на столовий виноград, в сезоні 2019/2020 внутрішнє споживання цієї продукції в ЄС скоротиться до 2 млн тонн. Такий показник є рекордно низьким, як мінімум з сезону 2001/2002.

 

Експерти USDA прогнозують, що виробництво винограду в США залишиться на колишньому рівні та складе 998 тис. тонн. Однак, на фоні стабільного валового збору винограду очікується, що експорт цієї продукції з країни знизиться на 23 тис. тонни і складе 345 тис. тонн. Зниження зовнішніх поставок в першу чергу пов’язане з падінням попиту на дану продукцію зі сторони Мексики. Більше того, очікується, що імпорт столового винограду досягне рекордного показника в 645 тис. тонн. Що стосується, внутрішнього споживання даної продукції в США, то експерти стверджують, що великі об’єми поставок високоякісної продукції на внутрішній ринок будуть підтримувати тенденцію росту споживання.

 

Урожай столового винограду в Перу зросте на 18 тис. тонн до 648 тис. тонн, завдяки сприятливим погоднім умовам та збільшенню площ під виноградниками. У зв’язку зі збільшенням виробництва прогнозується, що експорт столового винограду зросте на 16 тис. тонн та складе 400 тис. тонн. При цьому основним імпортером винограду з Перу є США.

 

Валовий збір столового винограду в Чилі знизиться на 26 тис. тонн та складе 809 тис. тонн, оскільки сильна засуха суттєво вплинула на виробництво в найбільш швидкозростаючих регіонах – Вальпараїсо та О’Хіггінс. Площі під виноградниками поступово зменшуються, однак виробники переходять на безнасінні сорти, які користуються попитом у споживачів. На фоні зниження виробництва та зменшення попиту на сорти з насінням, які все ще вирощуються у великих кількостях, експорт винограду з Чилі зменшиться на 20 тис. тонн та складе 640 тис. тонн.

 

Прогнозується, що виробництво столового винограду в Росії, як і в попередньому сезоні складе близько 21 тис. тонн. При цьому площі під столовими сортами винограду залишаться без змін, в той час, як виробники планують закладати нові виноградники з винними сортами. Імпорт столового винограду зменшиться на 10 тис. тонн та складе 280 тис. тонн. Зменшення закупівель обумовлені зменшенням поставок даної продукції з Туреччини, а також у зв’язку з тим, що споживачі надають перевагу більш дешевим фруктам, особливо в зимові місяці.

 

Валовий збір винограду в Південній Африці зросте на 12 тис. тонн та досягне показника 310 тис. тонн. Серед причин збільшення виробництва столового винограду в Південній Африці експерти відмічають сприятливі погодні умови, достатню кількість опадів, а також збільшення площ під столовими сортами винограду. Очікується, що збільшення попиту зі сторони азійських країн позитивно відобразиться на експорті даної продукції, який зросте на 10 тис. тонн та складе 285 тис. тонн.

 

В сезоні 2019/2020 Австралія збільшить виробництво столового винограду до 240 тис. тонн, що на 30 тис. тонн більше ніж показники минулого сезону. І хоча погодні умови для вирощування столового винограду в Австралії були доволі посушливі, очікується, що прибуток від продажів продукції зможе компенсувати більш високі затрати на воду. Прогнозується, що тенденція росту виробництва столового винограду буде продовжуватися і надалі. Також експерти USDA відмічають, що збільшення валового збору даної продукції відобразиться і на показниках експорту. Очікується, що зовнішні поставки столового винограду складуть 175 тис. тонн, що на 20% більше ніж показники минулого сезону. Варто зазначити, що за останні 5 років Австралія експортує більше ніж 60% своєї продукції кожного сезону.

 

Fruit-Ukraine.org