Яблуко має найбільші перспективи щодо зростання цін до березня 2020 року - опитування - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Яблуко має найбільші перспективи щодо зростання цін до березня 2020 року – опитування

Найбільша кількість учасників ринку вірить в перспективи підвищення цін на яблуко до березня 2020 року.

Про це повідомляє проект EastFruit аналізуючи дані власного опитування, яке було проведено на Telegram-каналі проекту відносно перспектив зростання оптових цін до березня 2020 року на різні види овочів і фруктів, які знаходяться в сховищах країн України, Росії, Білорусі, Молдови, Грузії, Таджикистану і Узбекистану.

Результати опитування свідчать про те, що саме яблуко трейдери, що взяли участь у опитуванні, порахували найбільш дефіцитним з усіх 40% учасників опитування.

Крім того, в перспективи відбуватиметься й зростання ціни на картоплю до весни, незважаючи на критично низькі показники цін в Росії і на рекордно високі – в Україні. В це вірить 21% учасників опитування. Також непогано оцінюють овочівники регіону перспективи зростання ціни на цибулю ріпчасту – 19% опитаних вважали, що ціни на цибулю виростуть до березня істотніше, ніж на всі інші види овочів і фруктів. Близько 14% учасників опитування вважає, що найбільші перспективи росту ціни до березня 2020 року будуть у  капусти білокачанної.

А ось в перспективи зростання цін на буряк і моркву майже ніхто не вірить. У те, що ціни на буряк виростуть більше, ніж на інші овочі і фрукти вірить всього 2% опитаних. У моркву вірить в два рази більше людей, але теж відносно небагато – всього 4% учасників опитування.

На даний момент, за даними EastFruit, найбільше на ринку України в порівнянні з минулим роком зросли ціни саме на яблуко – на 83%. Оптові ціни на картоплю зараз вище торішніх на 45%, а ось ціни на цибулю знизилися на 54%, на моркву – на 60%, на буряк – на 57% і на капусту – на 44%.

Fruit-Ukraine.org