Як вплине карантин на плодоовочевий бізнес? - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Як вплине карантин на плодоовочевий бізнес?

Зважаючи на стрімке поширення коронавірусу  в усьому світі, в Україні посилюється карантин. Так, з 18 березня зупинені залізничні, авіа та автобусні перевезення, зачиняється метрополітен, а ресторани переходять на роботу в режимі доставки. Однак, сезон робіт в саду вже в розпалі, і українським виробникам необхідно пристосовуватися до роботи в таких складних умовах. Фахівці Української плодоовочевої асоціації (УПОА) дослідили поточну ситуації та спрогнозували подальший її розвиток.

 

“На сьогоднішній день в Українську плодоовочеву асоціацію вже неодноразово надходили повідомлення від українських виробників про неможливість вивезення куплених в Європі саджанців, добрив та засобів захисту рослин. Тому, в умовах обмеженої купівельної спроможності, фермери вимушені були в екстреному режимі шукати альтернативні варіанти для купівлі необхідної продукції, що в свою чергу призвело до додаткових незапланованих витрат. До того ж, підвищення курсу валют також позначилося на цінах на саджанці, добрива та засоби захисту рослин”, – зазначає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

 

Тим не менш, незважаючи на досить складну ситуації, кардинальних змін в роботу підприємств карантин не вніс. Роботи в садах продовжують вестися в плановому режимі, а основна частина продукції урожаю 2019 року вже реалізована. До того ж, попит на більшість фруктів та овочів залишається на доволі високу рівні.

 

Що ж стосується подальших перспектив, то дивлячись на приклад Китаю, більшість експертів прогнозує, що ситуація в Європі почне покращуватися вже в кінці квітня – на початку травня і регіон поступово повернеться до нормального режиму життя. Так, наприклад, кількість активних хворих в Китаї щоденно зменшується вже протягом трьох останніх тижнів, а кількість нових випадків хворих за останні 7 днів – 116 осіб. Тому, місцева влада збирається вже найближчим часом почати відновлювати масові заходи.

 

Одним з позитивних моментів поточної ситуації для українських виробників може бути відсутність проблем нестачі робочої сили в сезон збору врожаю. У зв’язку зі складностями з перетином кордону, вже зараз деякі українські робітники розривають контракти з європейськими роботодавцями, що в свою чергу, грає на руку вітчизняним виробникам, оскільки більшість тих, хто не зможе виїхати за кордон буде вимушений шукати роботу всередині країни.

 

Варто також зазначити, що ситуація з підвищенням курсу валют може стимулювати експортні поставки української плодоовочевої продукції та значно збільшити її цінову конкурентоспроможність на міжнародних ринках.

 

Fruit-Ukraine.org