В Україні створена онлайн-платформа для торгівлі плодоовочевою продукцією - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні створена онлайн-платформа для торгівлі плодоовочевою продукцією

Практично весь світ зараз на карантині у зв’язку з глобальною пандемією коронавирусу, що різко підвищило попит на різні онлайн інструменти для віддаленої роботи, спілкування та продажів.

 

Проект EastFruit з самого свого заснування зробив ставку на онлайн і створив безліч зручних і корисних онлайн сервісів. Однак ми не зупиняємося на досягнутому. Вчора спільно з Українською плодоовочевої асоціацією ми запустили нову платформу на базі Telegram для торгівлі всіма видами плодоовочевої продукції на ринку України, до якої відразу долучилося понад 200 учасників. Група називається «УкрОпт – овочі, фрукти, ягоди, горіхи, зелень» і приєднатися до неї може будь-хто за цим посиланням. Очікується, що до початку нового сезону, в групі буде не менше 2-х тисяч учасників.

 

Нагадаємо, що основна міжнародна торгова група EastFruit Trade Platform є найбільшим торговим майданчиком для овочів, картоплі, ягід, фруктів, зелені і продуктів переробки, хоча і була запущена менше року тому. На сьогоднішній день в групі вже більше 6,6 тис. учасників з 25 країн світу, і вона повністю інтегрована в плодоовочевий портал №1 EastFruit, що робить просування через неї успішнішим, ніж через інші платформи.

 

Олександр Українець, модератор плодоовочевих платформ EastFruit, пояснює, що вона була створена на численні прохання тих виробників і трейдерів, яких цікавлять продаж тільки в рамках однієї країни. «Це перша спроба створення національної платформи, і якщо вона буде успішною, то ми поширимо цей досвід і на інші країни регіону. Також в регіональних групах діють більш ліберальні правила, а співпраця з галузевими асоціаціями в їх створенні, на наш погляд, має зробити їх максимально ефективними і стійкими», – зазначає Олександр Українець.

 

Він також нагадує, що для успішних продажів продукції потрібно не забувати розміщувати рекламу своєї продукції, тому що багато виробників забувають це робити. Також Олександр Українець пояснює, чому розміщення пропозицій без зазначення місця відвантаження, якості продукції, обсягу, упаковки, ціни та інших важливих характеристик, в рази менш ефективно, ніж надання повної інформації. Читайте докладніше про це в його блозі. Він також не радить розміщувати відео або занадто велику кількість фотографій, особливо однотипних і неякісних, тому що це лише відштовхує покупця.

 

«Одна з кращих інвестицій в Україні – це реклама своєї продукції. Вона, як правило, дає значно більше повернення на витрати, ніж навіть вирощування. Адже непродана продукція – це одні лише витрати, і тільки успішно реалізована продукція може принести прибуток! », – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). «Завдяки тому, що у нашого проекту є потужна підтримка ФАО і ЄБРР, а також галузевих асоціацій декількох країн, всі наші платформи поки що безкоштовні. Однак в регіональних платформах, на які ресурси донорів не поширюватимуться, будуть впроваджуватися також додаткові платні послуги, щоб забезпечити стійкість їх розвитку», – пояснює Андрій Ярмак.

 

Приєднатися до української плодоовочевої торгової групи можна за цим посиланням.