Які компенсації отримають виробники плодоовочевої продукції у 2020 році? - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Які компенсації отримають виробники плодоовочевої продукції у 2020 році?

18 березня поточного року Урядом було ухвалено постанову №289, якою було внесено зміни до діючого на момент і затвердженого постановою № 587 «Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства». Основні моменти, на які варто звернути увагу українським товаровиробникам озвучила Олена Альшанова,  заступник директора департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в ході третього Агрополітичного форуму «Державна підтримка аграрного сектору 2020», який відбувся 23 квітня.

 

Українська плодоовочева асоціація бере участь у формуванні програм державної підтримки садівництва, виноградарства та садівництва та наразі приймає побажання від реальних учасників плодоовочевої ринку України стосовно державної підтримки овочівництва та садівництва на 2021-2024 роки. Представники УПОА будуть враховувати думки українських виробників при формуванні пропозицій на 2021-2024 роки.

 

Надіслати свої пропозиції Ви можете за наступними контактами:

 

Катерина Звєрєва,
директор з розвитку УПОА
zvereva.pr@gmail.com,

 

Семен Крамаренко,
виконавчий директор УПОА,
semenkramarenko@fruit-ukraine.org
+38 (095) 690-79-36 (Viber, Whatsapp, Telegram)

 

«Така державна підтримка буде надаватися суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, а також фізичними особами підприємцями, які здійснюють свою діяльність в галузі вирощування садівництва, виноградарства, ягідництва, а також хмелярства. В якій спосіб підтверджується приналежність до цього виду діяльності? Це відображено в кодах економічної діяльності, під час реєстрації підприємств, тобто ніяких додаткових вимог не вимагається», – зазначає Олена Альшанова.

 

Ще одним нюанс, який відрізняє цьогорічний алгоритм і інструменти державної підтримки – це розширення напрямів державної підтримки, зокрема кошти надаватимуться суб’єктам господарювання за такими напрямами підтримки, як здешевлення вартості (без урахування податку на додану вартість) садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. Розмір цього відшкодування становить до 80% вартості (без урахування податку на додану вартість).

 

Також підпадатимуть під відшкодування проведені роботи із спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів для проведення цих робіт. Розмір такого відшкодування сягатиме до 30% вартості (без урахування податку на додану вартість).

 

«Цього року, ще 3 окремих напрями підпадають під відшкодування. Ми знаємо, що садівництво, виноградарство та хмелярство мають певну сезонність і виробники потребують збільшення площ зберігання під цією продукцією, а також створення підприємств  з доданою вартістю. Тобто нам потрібно заморожувати, висушувати, переробляти цю продукцію для того щоб можна було подовжити її реалізацію. Тому відшкодовуватиметься вартість будівництва, реконструкції холодильників із зберігання плодів, ягід, винограду та хмелю,  а також здешевлюватимуться лінії товарної обробки плодів і ягід, але безпосередньо тим виробникам, які вирощують ці плоди і ягоди», – зазначає експерт.

 

Крім цього здешевлюватиметься техніка та обладнання для проведення технологічних операцій у садівництві, виноградарстві та хмелярстві. І розмір такого відшкодування за цими категоріями становитиме до 30% вартості (без податку на додану вартість). На що треба ще звернути увагу фермерським господарствам, товаровиробникам та всім юридичним особам, які хотіли б скористатись такою державною підтримкою? В пергу чергу на те, що у 2020 році частковому відшкодуванню будуть піддані ті об’єкти, які будуть завершені і введені в дію с першого січня 2020 року по 30 вересня 2020 року, а також ті придбані матеріали, основні засоби, товари і виконані роботи, які здійснені та придбані саме у цей період. В порядку зазначено, що починаючи з 2021 року ті роботи, товари, які були придбані і об’єкти які були введені в експлуатацію з першого жовтня 2020 року по 31 грудня 2020 року можуть скористатися держаною підтримкою у наступниках роках. Це означає, що сьогодні під часткове відшкодування і державну підтримку підпадатимуть весняні висадження,  а також об’єкти, лінії та обладнання, які були побудовані, введено в дію і змонтовані саме протягом 9 місяців поточного року.

 

Ще одним важливим моментом є те, що документи за відшкодування придбаного садивного матеріалу, встановлення шпалер та краплинного зрошення суб’єкти господарювання мають надавати обласним державним адміністраціям.  При обласних державних адміністраціях відповідними структурними підрозділами з питань агропромислового розвитку будуть створені відповідні комісії, які розглядатимуть ці документи.  Що стосується документації по будівництву холодильників, потужностей зберігання, переробки, ліній з висушування первинної обробки, а також обладнання і відповідної техніки – то ці документи необхідно буде подавати до Міністерства розвитку економіки торгівлі та сільського господарства. І їх потрібно буде подати до 1 жовтня.

 

Також порядок передбачено, що суб’єкти господарювання які мають заборгованість по сплаті платежів до бюджету, або які визнані банкрутами , чи що до яких порушено процедуру про банкрутство не матимуть можливості скористатись державною підтримкою.

 

Fruit-Ukraine.org