Роботу продовольчих ринків поновлено - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Роботу продовольчих ринків поновлено

Сьогодні, 29 квітня, Кабінет Міністрів прийняв рішення, згідно з яким роботу українських продовольчих ринків буде поновлено. На першому етапі відкриються 872 продовольчих ринків.

 

Представники Влади нарешті прислухалися до багаточисленних повідомлень Української плодоовочевої асоціації, українських фермерів та інших галузевих асоціацій, які неодноразово повідомляли, що оптові та роздрібни ринки необхідно терміново відкрити.

 

Раніше, прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що очікується відкриття більш ніж 280 роздрібних та оптових ринків по всій Україні, які матимуть змогу функціонувати при дотриманні жорстких санітарних норм. При цьому, перелік може бути розширений, при умові, якщо й інші ринки зможуть забезпечити належні умови роботи.

 

Очікується, що Кабмін вже завтра опублікує своє рішення, що означатиме, що вже з 1 травня продовольчі ринки зможуть поновити свою роботу. Варто зазначити, що рішення про відкриття ринків буде прийматися відповідними територіальними органами Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, а об’єкт має бути зареєстрованим, як оператор ринку харчових продуктів. Представники вищезазначеної служби будуть здійснювати контроль над роботою ринків та слідкуватимуть за дотриманням відповідних санітарних норм. Серед основних вимог варто виділити, що на продовольчі ринки будуть допускатися лише робітники, продавці та покупці виключно в медичних масках або респіратором, з обов’язковою перевіркою температури тіла людини. Також, на кожному вході в ринок повинні буде антисептики, а кількість покупців не повинна перевищувати однієї особи на 10 квадратних метрів. При цьому, контактні поверхні мають дезінфікуватися кожні 3 години. В кінці робочого дня – обов’язкове прибирання та дезінфекція всіх приміщень.

 

При порушенні правил карантину та санітарних норм ринок буде закриватися на тиждень.

 

Fruit-Ukraine.org