Ціна на яблуко в поточному році буде на минулорічному рівні - думка - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціна на яблуко в поточному році буде на минулорічному рівні – думка

Незважаючи на дві хвилі весняних заморозків, які вже пройшли в Україні в поточному році, виробники мають шанси зібрати більший урожай яблука, ніж в 2019 році, коли в країні було зафіксовано рекордно низький урожай і зібрана значна кількість фруктів другого сорту. Про це заявив керівник проекту АПКІнформ: овочі і фрукти Олександр Хорєв, в ході Першої міжнародної яблучної онлайнконференції проекту EastFruit Яблучні прогнози. Про це повідомляє Eastfruit.

 

Конференція була організована за підтримки ФАО, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародного аналітичного проекту FruitInform та Федерації сільгоспвиробників Молдови FARM.


У поточному році збиральні площі залишаються на рівні минулого року. Додатково до цього вступають в плодоношення і нові сади, які закладалися 3-5 років тому. З огляду на цей факт, збір врожаю яблука в 2020 році має всі шанси вирости, зазначив Олександр Хорєв .

 

При цьому фахівець ринку зазначив, що збільшення збору яблук відповідно збільшує і пропозицію на українському ринку, в тому числі, і експортну пропозицію.

 

“У цьому випадку існує два варіанти розвитку подій на ринку українського яблука. Перший полягає в тому, що якщо з експортом будуть проблеми, пов’язані з торговельними обмеженнями через коронавірус, то яблуко буде пропонуватися на внутрішньому ринку. У цьому випадку відбудеться значне падіння ціни. Другий варіант полягає в тому, що основна частина українського яблука піде на експорт. Це надасть підтримку цінам, які будуть отримувати за свій товар виробники як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках”, – повідомляє керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти”.

 

Він також висловив думку, що поточний сезон українські виробники “завершують відмінно”. “Не дивлячись на зниження врожаю в 2019 році, всі говорять, що у них (виробників яблука) не було проблем зі збутом – вдалося реалізувати навіть продукцію другого сорту, яку активно брали на реалізацію супермаркети, не висуваючи особливих вимог до якості, так як яблука було мало”, – пояснив фахівець.

 

Він також зазначив, що якщо в позаминулому сезоні географія експорту українського яблука склала трохи більше 20 країн, то в минулому сезоні, незважаючи на трикратне зниження експорту яблука з України, країна експортувала його вже в 35 країн.

 

Розширення ринків збуту дає надію на те, що зростання пропозиції яблука в Україні дозволить, відповідно, більше його реалізувати на ринках інших країн, підкреслив Олександр Хорєв.

 

В ході онлайнконференції своїм баченням розвитку ринку яблука в наступаючому сезоні поділився і Василь Кузь, експортменеджер фермерського господарства Гадз (Україна), яке займається вирощуванням яблука в садах на загальній площі 600 га.

 

Наш щорічний врожай становить близько 20 тис тонн. Поточної весни близько 25% дерев нашого саду постраждало від заморозків. Проте, обсяги врожаю ми плануємо зібрати на рівні торішніх дуже сподіваємося, що в подальшому ми обійдемося без сюрпризів погоди, зокрема, граду , зазначає Василь Кузь.

 

Виробник також висловив думку, що ціна на яблуко в поточному році буде на минулорічному рівні, або ж зросте на кілька центів.


При цьому, говорячи про експортні перспективи, Василь Кузь зазначив, що основним експортним ринком в минулому сезоні для його компанії був Близький Схід.


У поточному сезоні ми тримаємо зв’язок з нашими партнерами з цього регіону світу. Вони зацікавлені в придбанні яблука сорту Гала , повідомляє Василь Кузь.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit